Siódma Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie – 27.09.2015

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę września, już po raz siódmy do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie, pielgrzymowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Zamościu oraz druhowie z Ochotniczych  Straży Pożarnych powiatu zamojskiego. Pielgrzymka odbyła sie w roku jubileuszu 50 lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Centralną częścią pielgrzymki była Msza Święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Podczas przemarszu z miejsca zbiórki przy kaplicy na wodzie do Sanktuarium odmawiana była  część chwalebna  Różańca św. Uroczystości uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Białowoli.

Mszy w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył ks. prałat Roman Marszalec – senior. Homilię wygłosił ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, który  wskazał, że strażacki mundur zobowiązuje nie tylko do bycia pomocnym strażakiem, ale też do bycia dobrym człowiekiem w życiu codziennym, stanowiącym wzór dla innych.

Oceniając miniony rok w ochronie przeciwpożarowej na naszym terenie, wypada zauważyć, że był to rok stosunkowo bezpieczny. Jedynie majowe intensywne opady deszczu występujące szczególnie na terenie gm. Łabunie spowodowały znaczne straty materialne.

W pielgrzymce udział wzięło ok. 300 strażaków (najwięcej z gminy Zamość) w tym 19 pocztów sztandarowych straży pożarnych, a także: nadbryg. Tadeusz Milewski Lubelski Komendant Wojewódzki,  bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu, Arkadiusz Bratkowski Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, druh Kazimierz Mielnicki V-ce starosta i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP, płk Mieczysław Skiba, Krzysztof Rusztyn Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, oraz.   prezesi zarządów gminnych ZOSP  z Zamościa, Łabuń i Sitna.

Info.: Komenda Miejska PSP w Zamościu
Foto.: mł. bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *