Seniorzy radzą Seniorom w Zamościu

cropped-logo-projektu-kopia

O nowatorskim projekcie Polskiego Czerwonego Krzyża, adresowanym do osób w wieku 60 lat i więcej, mieszkających w woj. lubelskim. W zamojskim oddziale PCK codziennie od poniedziałku do piątku Seniorzy bezpłatnie udzielają różnych porad innym Seniorom.

SENIORZY RADZĄ SENIOROM

Bezpłatne porady prowadzone przez osoby 60+ dla osób 60+ w 10 miastach woj. lubelskiego
Masz 60 lub więcej lat i chciałbyś skorzystać z konsultacji dietetycznej? Chcesz dowiedzieć się skąd czerpać wiedzę o ofercie kulturalnej w Twoim mieście albo jak rozwikłać skomplikowane sprawy administracyjne? A może zwyczajnie brakuje Ci towarzystwa i chciałbyś wraz z innymi Seniorami wziąć udział w ciekawych spotkaniach i zajęciach? Przyjdź do PCK! Tu każdego dnia tygodnia czekają na Ciebie odpowiednio przygotowani i przeszkoleni Seniorzy – wolontariusze, którzy w miłej atmosferze z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące zagadnień, w których się specjalizują.

CZAS na 5 – to nowy projekt Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, dedykowany osobom w wieku 60+, realizowany w całym województwie lubelskim. Projekt dofinansowany został ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W Zamościu Seniorzy doradzają zgodnie z następującym terminarzem:

w poniedziałki – Senior w Urzędzie: jak rozwikłać skomplikowane sprawy urzędowo-administracyjne
we wtorki – Senior Aktywny: jak i gdzie korzystać z ofert kulturalno-edukacyjnych i rozrywkowych, skąd czerpać informacje o ciekawych wydarzeniach dla Seniorów
w środy – Senior-Psycholog: wsparcie w rozumieniu procesu starzenia się, i radzeniu sobie z trudnościami wieku podeszłego
w czwartki – Senior-Animator: zajęcia integracyjne prowadzone przez Seniorów dla Seniorów
w piątki – Senior-Dietetyk: jak zdrowo odżywiać się w wieku 60+.

Dyżury Seniorów – doradców prowadzone są w godz. 10.00-12.00 w biurze Oddziału Rejonowego PCK w Zamościu, mieszczącym się przy ul. Św. Piątka 24. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 84 639 27 11.

Porady odbywają się nie tylko w Zamościu, ale także w 9 innych miastach województwa lubelskiego: Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Kraśniku, Lubartowie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim oraz Włodawie. Szczegółowy terminarz porad w poszczególnych miastach widnieje na stronie projektu: http://seniorpck.pl/terminy/. Przeszkoleni Seniorzy udzielają porad innym Seniorom nieodpłatnie.

Kontakt:
Oddział Rejonowy PCK w Zamościu
ul. Św. Piątka 24
tel. 84 639 27 11

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *