23 SACROFILM – Krzysztof Zanussi, po raz osiemnasty

Trwają 23 Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM Zamość 2018. W poniedziałek 19.02.2018 r. specjalnym gościem był reżyser Krzysztof Zanussi, który patronuje festiwalowi od osiemnastu lat.

W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu o godz.14.00 odbył się wykład reżysera, scenarzysty i dyrektora Studia Filmowego TOR na temat ,,Rozważania o prawdzie”. Reżyser odniósł się do głównego tematu Sacrofilmu którym w bieżącym roku jest PRAWDA.

Krzysztof Zanussi powiedział m.in,  ...,, żyjemy w czasach, w których zaczęło się już mówić o post prawdzie czyli o jakimś potworku, który rodzi się z kłamstw, oczywiście zaprzeczenia prawdy. Ludzie uwierzyli w taką względność prawdy i dlatego myślę, że jest wiele zamętu w świecie. Jest to dobry temat i warto o nim mówić….”

W CKF Stylowy o godz.18.00 uczestnicy 23 Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm spotkali się z Krzysztofem Zanussim, reżyserem i producentem filmu ,,Linia opóźniająca” , który mogli obejrzeć. Antologia filmowa – Opowieści weekendowe: Linia opóźniająca, właśnie ta historia dotyka tematu tegorocznej edycji Sacrofilmu – czyli PRAWDY. Ten film jest oparty na faktach autentycznych, króre wydarzyły się we Włoszech. Po takim wydarzeniu, w którym uczestniczył reżyser  stwierdził, uważajmy  z czego czerpiemy nasze informacje.

Przed projekcja zaprezentowano wszystkich współorganizatorów 23 edycji Sacrofilmu w Zamościu; La Salette, Francja: „Kino i pojednanie” – Piotr Rak, Wrocław, Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów – ks. Piotr Wiśniewski, Kino Duchowe Kijów – Władysław Lubski, Międzynarodowy Festiwal Filmów Religijnych dla Dzieci Mundi w Starym Sączu – ks. Andrzej Mulka, ks. prof. Marek Lis, Festiwal Ludzie i Religie w Terni w Umbrii – Arnaldo Casali.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *