Rozpoczęcie sezonu motocyklowego Roztoczańskiej Grupy Weterańskiej Perkun

W sobotę 25.04 o godz. 12.00 –  na Rynku Wielkim w Zamościu  odbyła się zbiórka uczestników kolejnej pielgrzymki do Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Radecznicy Roztoczańskiej Grupy Weterańskiej Perkun rozpoczynająca sezon motocyklowy 2015

Organizatorzy przygotowali wystawę „Zaplute karły reakcji” i referat nt działalności Żołnierzy Niezłomnych na terenach Zamojszczyzny.

O godz. 13.00 – nastąpił przejazd do Radecznicy trasą: Żdanówek – Kosobudy – Obrocz – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn (w razie niepogody Zamość – Szczebrzeszyn – Radecznica).

Na miejscu o 15.00 – nastąpiło powitanie uczestników, prezentacja twórczości ludowej mieszkańców Radecznicy, zabawa i konkurencje z nagrodami dla uczestników (najmłodszy motocyklista, najstarszy i najdalszy uczestnik, najbardziej oryginalny motocykl i motocyklista oraz największa pojemność), projekcja filmów o działalności Żołnierzy Niezłomnych (świetlica OSP) 20.00 – koncert zespołu Shoemakers i niespodzianka – ognisko z kiełbaskami, wspólne zabawy przy ognisku i gitarze,

Niedziela 26.04 9.00 – 13.00 – zbiórka krwi MotoKropla w ambulansie.

Głównym punktem pielgrzymki była  uroczysta Msza św. o godz.13.30 na ołtarzu polowym przy stawach św. Antoniego z błogosławieństwem motocyklistów i ich motocykli. Po Mszy św.odbyły się zabawy i atrakcje dla najmłodszych, pokaz Dobrej Szkoły, instrukcja pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa drogowego za Urzędem Gminy i zwiedzanie klasztoru, opowieści ojca Zenona, W sobotę całość imprezy odbywała się na placu za Urzędem Gminy w Radecznicy.

Fotorelacja: Janek Cios

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *