Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Bursie Nr 2 w Zamościu

usmiech za cukierek  2W dniu 7 grudnia w Galerii Młodych bursy przy współpracy z Zamojskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła artystycznego o tematyce bożonarodzeniowej pt. “Uwolnić ukryte talenty”.

W wernisażu udział wzięli: Zastępca Prezydenta Miasta Pani Magdalena Dołgan, prezes Uniwersytetu III Wieku pani Zofia Piłat, Dyrektor BWA Jerzy Tyburski oraz Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu pan Waldemar Leszczyński, który był gospodarzem tego wydarzenia. Wystawę poprzedziły warsztaty, na których młodzież przy instruktażu słuchaczek Uniwersytetu wykonała własnoręcznie ozdoby świąteczne. Koordynatorem z ramienia Uniwersytetu III Wieku była pani Alicja Małek.

Kolejne ze spotkań międzypokoleniowych odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wskazuje na to wypowiedź młodzieży biorącej udział w warsztatach:
„Spotkanie z członkami Uniwersytetu III Wieku było nowym i  bardzo ciekawym przeżyciem. Nowo poznane techniki pomogą nam wzbogacić nasze umiejętności manualne. Zajęcia we wspaniałym gronie sympatycznych i otwartych kobiet rozwinęły naszą kreatywność oraz otworzyły na nowe doświadczenia. Chciałybyśmy powtórzyć jeszcze raz takie warsztaty z dodatkowymi zajęciami, takimi jak robienie na szydełku i wyszywanie. ” – Martyna Stopa, Weronika Grzywaczewska, Agnieszka Hrycuniak.

“Warsztaty, które odbyły się w naszej bursie umożliwiły nam rozwijanie własnych zainteresowań. Nauczyłyśmy się jak wykonać świąteczną bombkę różnymi metodami. Ten czas spędziłyśmy bardzo miło. ” – Patrycja Błauciak, Angelika Rapa, Gabriela Gmyz.
W bursie odbyła się zbiórka cukierków dla dzieci ze szpitali i domów dziecka w naszym regionie w ramach akcji „Uśmiech za cukierek”. Słodycze były zbierane w samej Bursie, jak i nasze wolontariuszki zbierały cukierki w swoich szkołach II Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół nr 5 w Zamościu.

W sumie uzbierano pokaźną ilość słodkości, które trafiły na Mikołaja do najmłodszych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Następnie młodzież Bursy spakowała tzw. „sianko- uśmiechano”, które następnie było sprzedawane podczas Jarmarku. Cały dochód ze sprzedaży „sianka” zostanie przeznaczony na wyremontowanie pokoju dla rodziców na Oddziale Pediatrycznym w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

Info. i foto: Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.