“Przekręty” w przetargach w PGKu

Dzisiaj (15 października) odbyła się konferencja prasowa byłego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zamościu Franciszka Josika.

Jak poinformował były prezes, to co działo się przez ostatnie 2 lata i to co się dzieje w spółce, którą zarządzał przez 21 lat nie napawa optymizmem, ale mieszkańcom Zamościu należy się prawda.

– W naszej firmie od dwóch lat, jeżeli chodzi o przetargi to były w większości przekręty. Było ich kilkanaście. Do prokuratury w tej chwili złożone są 4 zawiadomienia, 1 dotyczące fotowoltaiki prowadzi zamojska Prokuratura Okręgowa. 3 tematami zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Radomiu z uwagi na powiązania rodzinne. Charakter tych spraw i rozpiętość, każe myśleć że to nie tylko prezes Maluha. To działa grupa przestępcza. Na majątku PGKu żeruje, ale również swoje działania rozszerza, rozszerza na Zamość, na developerkę, poprzez ZOO a ostatnio zagnieździła się również w TBSach – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Franciszek Josik.

– Jeżeli chodzi o fotowoltaikę to można było tego uniknąć gdyby  PGK, wtedy kiedy nie dostał dotacji zerwał umowę. Ale nawet w ostatnim czasie doszło do tego, że nie zerwano całkowicie umowy a tylko odstąpiono od fotowoltaiki- kontynuował były prezes spółki.

Niestety z przyczyn technicznych przez początkowe około 2 minuty nasza relacja live prowadzona na Facebooku nie miała głosu

Konferencja Franciszka Josika byłego prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 15 października 2018

Cały początek konferencji znajdziecie w poniższym materiale

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *