„Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” czyli spotkanie z Dmytro Antoniukiem

Wczoraj (25 lutego) w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 w Zamościu odbyło się spotkanie z Dmytro Antoniukiem – dziennikarzem, ekonomistą, historykiem, przewodnikiem i tłumaczem.
Celem spotkania była promocja dwutomowej publikacji autora „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” nad którą autor pracował w latach 2010-2013. W dwóch tomach zaprezentował ponad 400 różnych obiektów, które sam odwiedził, sfotografował i opisał. Sporządził także mapki z ich lokalizacją i podziałem na poszczególne obwody na Ukrainie.
Autor albumu pełni funkcję redaktora wydziału „Kultura” pisma „Kyiv Weekly”, a także redaktora naczelnego pisma „10 Days”. Na koncie ma również artykuły do czasopism o dwujęzycznych wydaniach polsko-ukraińskich, jak np. „Kontynenty”. Jest autorem przewodników turystyczno-historycznych o obwodzie Żytomierskim, Winnickim, Połtawskim i Bukowińskim. Obecnie kończy pracę nad książką „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”. Autor jest ponadto przewodnikiem grup polskich, niemieckich i angielskich na terenie całej Ukrainy i w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia.  Współtworzył serię stu krótkich filmów o dawnych zabytkach Rzeczypospolitej Polskiej na terenach Ukrainy, które są już dostępne m.in. na kanale YouTube. W 2016 roku otrzymał stypendium Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego „Gaude Polonia”.
Na spotkaniu dostępne były darmowe egzemplarze książek.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *