Polska commedia dell’arte o opornej na zaloty Włoszce na ZLT

Wczoraj (18 czerwca) na Osiedlu im. J. Zamoyskiego zamościanie obejrzeć mogli spektakl „Piękna Morylinda” Teatru Formy z Wrocławia.

Podczas blisko godzinnego przedstawienia w reżyserii, scenografii i opracowaniu muzycznym Józefa Markockiego zgromadzeni poznali historię młodej, pięknej Włoszki, która nie mogła -czy nie chciała- nikogo pokochać. Zalotników miała całe zastępy, ale wszystkich odrzucała.

Artyści z Teatru Formy opowiedzieli bez słów jak, nieugięty w zalotach do Morylindy Hrabia, postanowił zdobyć serce wybranki. W celu zdobycia miłości Morylindy przekupił służącą, by ta potajemnie uśpiła swoją panią. Śpiącą księżniczkę Hrabia zaniósł do Doktora Nauk Wschodnich, aby ten swoją tajemną wiedzą i praktykami wzniecił w niej żar miłości. Niestety ta próba zawodzi  i bezradny zalotnik przynosi śpiącą Morylindę w jej pałacowe pielesze.

Jednak jak się okazuje ożywa milczący posąg Amora – bożka miłości, który na polecenie Hrabiego ma wycelować swoją strzałą w serce nieugiętej niewiasty. Ale jak to bywa w komedii omyłek, strzała zatacza dziwne tory i w rezultacie czego…Hrabia zakochuje się w Amorze, który próbuje ratować się ucieczką.

Atrakcyjność spektaklu wzbogaciły piękne kostiumy, maski oraz muzyka z epoki baroku wzbogacona elementami współczesnymi.

"Piękna Morylinda" spektakl Teatru Formy z Wrocławia w ramach 43. Zamojskiego Lata Teatralnego na Osiedlu im. J. Zamoyskiego

Opublikowany przez Życie Zamościa 18 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *