PiS stawia na rodzinę

Wczoraj (5 marca) w Biurze Poselskim posła Sławomira Zawiślaka odbyła się kolejna konferencja prasowa w której uczestniczył także senator PiS Jerzy Chróścikowski. Podczas konferencji przypomniano o nowych obietnicach Prawa i Sprawiedliwości czyli m. in. programach realizowanych przez rząd takich jak Maluch+, Mama 4+ czy podwyżki rent i emerytur.

Według przekazanych na konferencji informacji w ramach programu Maluch+ do naszego województwa popłynie ponad 19 mln złotych w ramach czego pojawi się prawie 1100 nowych miejsc w żłobkach. Z kolei w ramach wdrażanego już programu Mama 4+ kobiety które wychowały 4 lub więcej dzieci będą mogły otrzymać emeryturę, w sytuacji gdy wcześniej ona im nie przysługiwała.

Według danych z konferencji na Lubelszczyźnie już 500 matek złożyło wnioski o to świadczenie. W skali kraju jest to natomiast już 12 500 wniosków.

Podczas spotkania wspomniano także o nowym świadczeniu Senior+ w ramach którego po 1100 złotych otrzymać mają wszyscy pobierający świadczenia emerytalne i rentowe. Pojawił się także temat zniesienia limitów na badania jak tomografia oraz zmniejszeniu kolejek np. osób oczekujących na operację zaćmy, a także zwiększeniu płac.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji

Konferencja prasowa posła Sławomira Zawiślaka i senatora Jerzego Chróścikowskiego – 5 marca 2019 r.

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 4 marca 2019

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *