Otwarcie wystawy Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna

Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin) to tytuł wystawy, która została otwarta w sobotę 15.07.2017 w  Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2.

Wystawa Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin) przypomina niezwykłą postać Marszałka, osoby, miejsca i wydarzenia związane z jego pobytami w Zamościu. Otwarcie wystawy było inauguracją działań „Józef Piłsudski i Zamość” przygotowaną przez Muzeum z okazji 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Wystawa będzie czynna do 30 września 2017 r.

Ideą przewodnią projektu „Józef Piłsudski i Zamość” przygotowanego z okazji 150. rocznicy jego urodzin, jest promocja działań zmierzających do spopularyzowania wśród mieszkańców miasta i turystów, wiedzy dotyczącej postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem.

Projekt „Józef Piłsudski i Zamość” realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski

Po zwiedzania wystawy można było posilić się przygotowaną grochówką, obejrzeć pokaz musztry jazdy konnej Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich jak i samemu spróbować jak to się  jeździ na tak pięknych rumakach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *