Mural w Szkole Podstawowej nr.2

W Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu 8 lutego o godz.9.30 odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu w holu szkoły.

Mural w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza to projekt zrealizowany w ramach stypendium artystycznego, przyznanego dla Wioletty Lewandowskiej, zamojskiej artystki znanej m.in. z realizacji prac podczas Zamojskiego Festiwalu Fresku Frescopolis. Inspiracją pracy było życie i twórczość patrona szkoły.
W programie stypendium znalazły się 5 dniowe warsztaty plastyczne z dziećmi w świetlicy szkolnej w grupie wiekowej 6-10 lat. Podczas warsztatów były prezentowane wybrane dzieła Henryka Sienkiewicza, muzyka charakterystyczna dla epoki i miejsca akcji utworów z wykorzystaniem technik rysunkowych i malarskich. Z prac plastycznych dzieci powstał projekt, propozycja muralu na dwóch ścianach holu łączącego szatnię i klasy.
Uroczystego przecięcia wstęgi i odsłonięcia muralu dokonali; Morawski Andrzej –  Dyrektor SP2, Małgorzata Bzówka –  Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, autorka i pomysłodawca muralu Wioletta Lewandowska oraz uczennica szkoły.

Na zakończenie uczennica klasy VI c Magdalena Słotwińska przedstawiła monolog z twórczości patrona szkoły H.Sienkiewicza.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *