„Szczepienia ochronne w profilaktyce” – konferencja w CKF

W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, ul. Odrodzenia 9 8 lutego o godz. 10.00 odbyła się  konferencję na temat szczepień ochronnych. Adresatami spotkania byli uczniowie   zamojskich szkół ponadgimnazjalnych oraz liceów. Celem konferencji była popularyzacja szczepień ochronnych z przedstawieniem korzyści i potencjalnych zagrożeń.

Uroczystego powitania gości dokonała Pani Magdalena Dołgan- Zastępca Prezydenta  Miasta Zamość. O programie szczepień profilaktycznych realizowanych przez miasto Zamość informacje przekazał Krzysztof Rusztyn – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Główny prelegent spotkania dr Paweł Grzesiowski przedstawił wykład na temat –   Szczepienia ochronne- fakty i mity. Czy warto się szczepić, kto powinien poddać się szczepieniu, jakie mogą być skutki po szczepieniu i co organizm robi po szczepieniu. Jakie choroby dzięki szczepieniu zostały wyeliminowane i jakie czyhają zagrożenia jeśli się nie zaszczepimy.

One thought on “„Szczepienia ochronne w profilaktyce” – konferencja w CKF

  • 9 lutego 2017 o 08:44
    Permalink

    Młodzież na pewno prosiła o takie spotkanie żeby posłuchać jakie szczepienia są wspaniałe, ale patrząc na miny niektórych widzę że wiedzą że skoro coś jest tak mocno promowane i ma związek z koncernami farmaceutycznymi to warto wszystko weryfikować i tego życzę Wszystkim odbiorcom tego wykładu, aby sprawdzili czy to wszystko było przedstawione tak obiektywnie czy może chodziło o uśpienie czujności w sprawie np. wprowadzonej szczepionki przeciw pneumokokom która nie jest dopuszczona do obrotu w Polsce i wiele innych znaków zapytania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *