Moje Kosmogonie Julii Curyło w Zamościu

Od piątku (15 lutego) w zamojskim Arte Hotel oglądać można prace utalentowanej młodej artystki, malarki i twórczyni instalacji.

Julia Curyło  urodziła się w 1986 w Warszawie. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem wydział malarski Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Leona Tarasewicza oraz pracownię sztuki w przestrzeni publicznej prof. Mirosława Duchowskiego.

We wrześniu i listopadzie 2009 roku jej instalacja Tulipany była prezentowana na Skwerze Hoovera na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie (później także w Poznaniu i Katowicach). W 2010 roku stworzyła na stacji metra Marymont wielkoformatowy mural pt. Baranki Boże, który wzbudził kontrowersje i przyniósł artystce rozgłos. W tym samym roku w listopadzie otrzymała Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, została także laureatką Grand Prix w legnickim 20. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2010”[5]. W 2011 nominowano ją do Konkursu im. Eugeniusza Gepperta. Wystawy indywidualne prac Curyło odbyły się w Toruniu, Legnicy, Krakowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.

Prezentowane w Zamościu prace pochodzą z różnych serii i cykli ale składają się na surrealistyczną opowieść o powstaniu człowieka i jego marzeniach o podboju kosmosu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *