Straty po silnym wietrze na Zamojszczyźnie

W dniu 10 lutego na terenie powiatu zamojskiego pomiędzy godz. 6 a 20 odnotowano łącznie 12 interwencji strażaków związanych z usuwaniem połamanych drzew i konarów, uszkodzonych dachów budynków zlokalizowanych w różnych miejscach powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło na trasie kolejowej Zawada- Siedliska. Spadająca gałąź wybiła szybę w szynobusie relacji Zamość – Lublin, lekko raniąc motorniczego. W kolejnych 7 zdarzeniach przewrócone drzewa i konary spowodowały tylko niewielkie straty materialne w postaci uszkodzonych ogrodzeń oraz słupa i linii energetycznej.
Silnie wiejący wiatr spowodował także uszkodzenia budynków m. in. w Płoskiem, gdzie doszło do uszkodzenia ściany szczytowej (jej zawalenia się) w budynku mieszkalnym jednorodzinnym; w Michalowie doszło do uszkodzenia dachu budynku biurowego. Z kolei w Zamościu na ul. Szopena, uszkodzeniu uległ dach budynku garażu, a na ul. Strefowej uszkodzony został dach budynku ochrony.
Działania straży pożarnych w tym zdarzeniach polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów budynków.
Mając na względzie prognozę pogody na najbliższe dni Straż Pożarna apeluje o unikanie w miarę możliwości parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów drobnych i lekkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez podmuchy wiatru.

( inf. oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda)

Straty po silnym wietrze na Zamojszczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *