Straty po silnym wietrze na Zamojszczyźnie

W dniu 10 lutego na terenie powiatu zamojskiego pomiędzy godz. 6 a 20 odnotowano łącznie 12 interwencji strażaków związanych z usuwaniem połamanych drzew i konarów, uszkodzonych dachów budynków zlokalizowanych w różnych miejscach powiatu zamojskiego oraz miasta Zamość.

Do dość nietypowego zdarzenia doszło na trasie kolejowej Zawada- Siedliska. Spadająca gałąź wybiła szybę w szynobusie relacji Zamość – Lublin, lekko raniąc motorniczego. W kolejnych 7 zdarzeniach przewrócone drzewa i konary spowodowały tylko niewielkie straty materialne w postaci uszkodzonych ogrodzeń oraz słupa i linii energetycznej.
Silnie wiejący wiatr spowodował także uszkodzenia budynków m. in. w Płoskiem, gdzie doszło do uszkodzenia ściany szczytowej (jej zawalenia się) w budynku mieszkalnym jednorodzinnym; w Michalowie doszło do uszkodzenia dachu budynku biurowego. Z kolei w Zamościu na ul. Szopena, uszkodzeniu uległ dach budynku garażu, a na ul. Strefowej uszkodzony został dach budynku ochrony.
Działania straży pożarnych w tym zdarzeniach polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych dachów budynków.
Mając na względzie prognozę pogody na najbliższe dni Straż Pożarna apeluje o unikanie w miarę możliwości parkowania pojazdów pod drzewami, jak również usunięcie z balkonów drobnych i lekkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez podmuchy wiatru.

( inf. oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP mł. bryg. Andrzej Szozda)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *