Mistrzowie Europy z Zamościa !

Reprezentacja Akademii Zamojskiej zdobyła złoty medal Europejskich Igrzysk Akademickich w tenisie stołowym! Studenci AZ podczas Igrzysk nie tylko dumnie i godnie reprezentowali swoją Uczelnię, ale również Polskę.

Prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca drużyna studentów Akademii Zamojskiej w składzie: Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Konrad Kulpa (wszyscy z kierunku turystyka i rekreacja w AZ) w imponującym stylu wygrała rozgrywki w grupie A, pokonując 3:1 Politechnikę w Połtawie (Ukraina) i 3:0 Uniwersytet w Porto (Portugalia). W ćwierćfinale rozgrywek Akademia Zamojska 3:0 pokonała reprezentację Uniwersytetu Genewskiego (Szwajcaria), czym zapewniła sobie medal tej imprezy. W półfinale reprezentacja AZ wygrała 3:1 z Uniwersytetem w Peczu (Węgry). Rywalem Akademii Zamojskiej w walce o złoto była reprezentacja Uniwersytetu Nisantasi (Turcja). AZ przegrywała 1:2, a mimo to studenci z Zamościa odwrócili losy meczu i wygrali ostatecznie 3:2.

To dla mnie ogromne emocje i wzruszenie. Mieliśmy swoje problemy kadrowe i problemy zdrowotne zawodników przed turniejem, a mimo wszystko zdobyliśmy tytuł. Wielki szacunek dla moich zawodników, którzy pokazali, że są wielkimi gladiatorami. Zdarzyło się coś, czego nie zapomnę do końca życia – powiedział chwilę po meczu finałowym Piotr Kostrubiec, trener reprezentacji Akademii Zamojskiej w tenisie stołowym, wykładowca na kierunku turystyka i rekreacja.

Europejskie Igrzyska Akademickie odbywają się w Łodzi. Przed studentami rywalizacja w turnieju indywidualnym.

Pasjonatów tego sportu zapraszamy do sklepu ze sprzętem do tenisa stołowego – uStefiego.pl. Można tam kupić buty do tenisa stołowego i wiele więcej. Oto link z ofertą: https://www.ustefiego.pl/pol_m_Odziez_Buty-184.html

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *