Misjonarz to każdy z nas – Diecezjalny Kongres Misyjny

Diecezjalny Kongres Misyjny pod hasłem „Misjonarz to każdy” odbył się w sobotę  11 czerwca w Zamościu!

Kongres rozpoczął się o godz.10.30 mszą św. koncelebrowaną w Katedrze Zamojskiej pod przewodnictwem Pasterza Diecezji biskupa Mariana Rojka,, następnie uczestnicy przeszli na Rynek Wielki w strojach w kolorach kontynentalnych według Misyjnej Mapy Diecezji.

Afryka – zielony – Łaszczów, Tarnoszyn, Tomaszów Lub. Płn i Płd
Ameryka – czerwony – Biłgoraj Płn i Płd, Józefów, Tarnogród
Azja – żółty – Hrubieszów Płn i Płd, Grabowiec, Tyszowce
Europa – biały – Krasnobród, Sitaniec, Szczebrzeszyn, Zamość
Oceania – niebieski – Cieszanów, Narol, Lubaczów

Na scenie odbyły się występy artystyczne, prezentacja grup parafialnych i szkolnych. Ponadto: animacje misyjne prowadzone przez: Fundację Usłyszeć Afrykę, Salezjański Ośrodek Misyjny, Ojców Białych, Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Odbyła się również loteria fantowa – los 3 zł, każdy wygrywał, nagroda główna to rower, spotkania z misjonarzami, symultana szachowa, rozgrywki tenisa stołowego i wiele innych atrakcji …

Kongres był adresowany do dzieci i młodzieży diecezji, szczególnie w perspektywie ŚDM. Jednym z istotnych jego celów jest ożywienie ducha misyjnego we wspólnotach rodzinnych, szkolnych i parafialnych. Stał się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi na całym świecie. Kongres odbył się w kontekście zobowiązań wynikających z chrztu osobistego, ale także Chrztu Polski. W trwającym Roku Miłosierdzia Bożego zamysłem jest przypomnienie ochrzczonym, że działalność misyjna, to ukazywanie ludziom Miłosiernego oblicza Ojca.

Fotorelacja Janek Cios

Uroczystości na Rynku Wielkim

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *