Konkurs Piosenki Rosyjskiej – publikujemy wyniki

Dzisiaj (13 lutego) w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, przy ul. Piłsudskiego 36. odbyła się VI edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej organizowana przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu .

Celem konkursu jest propagowanie kultury i języka rosyjskiego poprzez piosenkę, popularyzowanie otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowych oraz zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Corocznie konkurs dostarcza wszystkim dobrej zabawy, łączy pokolenia młodych i starszych.

Do konkursu zgłosiło się 23 wokalistów, w tym dwa duety. młodzież ze szkół z: Biłgoraja, Chełma, Włodawy, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Łaszczowa, Hulcza, Modliborzyc, Stojeszyna Pierwszego, Suchowoli, Turobina i Zamościa. Niektóre szkoły startowały w konkursie po raz pierwszy, są też te, które corocznie uczestniczą w wydarzeniu. Są to szkoły ponadpodstawowe z Biłgoraja, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Chełma oraz z Suchowoli.

W Jury zasiadali: Pani Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Pani Beata Buczek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz Pan Marian Puszka Komendant Straży Miejskiej w Zamościu, muzyk z zamiłowania.

Do grona sponsorów, po raz pierwszy, dołączył Bank PKO BP w Zamościu oraz Grupa HDJ z Zamościa. Stałymi sponsorami są firmy: Budmat z Zamościa, MZK Zamość, Praktibud z Tomaszowa Lubelskiego, Karczma Góralska z Zamościa oraz Castorama Zamość. Poczęstunek dla gości zapewnili Elżbieta i Adam Kucharscy z Zamościa oraz CKZ Zamość.

Wyniki konkursu wg komunikatu Organizatora:

1 MIEJSCE: Jaśmina Łukiewicz, utwór: „Smuglianka”
2 MIEJSCE: Daria Podpora, utwór: „Ja wiżu swiet” Wiktoria Daineko
3.MIEJSCE: Stepaniuk Julia, utwór: „Sonce” Ani Lorak oraz Pogudz Aleksandra – „Sonce”
Wyróżnienie – Duet Friends Łucja Dycha, Karolina Kohan, utwór: „Nadieżdża” Anny German

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Telewizja Kablowa Zamość Video – Kadr, Katolickie Radio Zamość, Nowy Kurier Zamojski, Kronika Tygodnia, Gazeta Akademicka Skafander, Regionalny Dziennik Internetowy Roztocze.net, Życie Zamościa.pl, Zamojska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.