Konkurs Piosenki Rosyjskiej – publikujemy wyniki

Dzisiaj (13 lutego) w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, przy ul. Piłsudskiego 36. odbyła się VI edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej organizowana przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu .

Celem konkursu jest propagowanie kultury i języka rosyjskiego poprzez piosenkę, popularyzowanie otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowych oraz zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. Corocznie konkurs dostarcza wszystkim dobrej zabawy, łączy pokolenia młodych i starszych.

Do konkursu zgłosiło się 23 wokalistów, w tym dwa duety. młodzież ze szkół z: Biłgoraja, Chełma, Włodawy, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Łaszczowa, Hulcza, Modliborzyc, Stojeszyna Pierwszego, Suchowoli, Turobina i Zamościa. Niektóre szkoły startowały w konkursie po raz pierwszy, są też te, które corocznie uczestniczą w wydarzeniu. Są to szkoły ponadpodstawowe z Biłgoraja, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Chełma oraz z Suchowoli.

W Jury zasiadali: Pani Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Pani Beata Buczek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz Pan Marian Puszka Komendant Straży Miejskiej w Zamościu, muzyk z zamiłowania.

Do grona sponsorów, po raz pierwszy, dołączył Bank PKO BP w Zamościu oraz Grupa HDJ z Zamościa. Stałymi sponsorami są firmy: Budmat z Zamościa, MZK Zamość, Praktibud z Tomaszowa Lubelskiego, Karczma Góralska z Zamościa oraz Castorama Zamość. Poczęstunek dla gości zapewnili Elżbieta i Adam Kucharscy z Zamościa oraz CKZ Zamość.

Wyniki konkursu wg komunikatu Organizatora:

1 MIEJSCE: Jaśmina Łukiewicz, utwór: „Smuglianka”
2 MIEJSCE: Daria Podpora, utwór: „Ja wiżu swiet” Wiktoria Daineko
3.MIEJSCE: Stepaniuk Julia, utwór: „Sonce” Ani Lorak oraz Pogudz Aleksandra – „Sonce”
Wyróżnienie – Duet Friends Łucja Dycha, Karolina Kohan, utwór: „Nadieżdża” Anny German

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Telewizja Kablowa Zamość Video – Kadr, Katolickie Radio Zamość, Nowy Kurier Zamojski, Kronika Tygodnia, Gazeta Akademicka Skafander, Regionalny Dziennik Internetowy Roztocze.net, Życie Zamościa.pl, Zamojska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *