Międzynarodowy Festiwal Fotografii „Wschodnia” 2015

WSCHODNIA 2015
To już czwarty raz, a trzeci w wydaniu międzynarodowym! Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na Wschodnią 2015!
Tegoroczna edycja obejmuje 6 wystaw fotograficznych poruszających szeroki temat wschodniości.  Zobaczymy indywidualne wystawy Nikity Shokhova, Sashy Maslova, Wojtka Moskwy i Tomka Kulbowskiego. Na wystawach zbiorowych pokażą się kijowski Fotoklub 9×12 oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne.

Wschodnia ma wiele definicji. To nie jest tylko miejsce. W naszym ujęciu to bardziej przymiotnik niż rzeczownik. Za pomocą naszego festiwalu chcemy nie tyle pokazać co opisać miejsce, ale także cechy, stany, etapy czy zjawiska.

Siła naszego projektu tkwi w jego wielowątkowości. Akcenty często rozkładają się w przeciwnych biegunach. Wschodnia bowiem to coś obok czego nie można przejść obojętnie. To miejsce bardzo wyraźne, które w całości albo w swoich elementach kocha się bądź nienawidzi. Miejsce spokojne i urzekające, wzruszające, ale też irytujące. Miejsce, które nie pozostaje bez echa, zostawia po sobie wyraźny ślad nie tylko u przybyszy, ale również wśród swoich mieszkańców.

16.07.2015 (czwartek) o godz. 16:00 odbył się wernisaż wystawy Wojtka Moskwy „Sansara” – Galeria Fotografii Ratusz.
Fotorelacja Janek Cios

 O godz.16:30  odbyło się otwarcie zbiorowej wystawy Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego „Wschodnia” – Rynek Wodny.
Autorzy prac; Andrzej Bąk, Andrzej Pogudz, Dariusz Szopa, Janusz Kapecki, Kinga Magryta,  Marek Ryś,Michał Fandysz, Piotr Komajda, Robert Głąb, Stanisław Orłowski, Tadeusz Mierzwa,Waldemar Siatka, Wojciech Chudzik, Wojciech Kapuściński, Wojciech Lembryk.

 O godz.17:30 odbyło się otwarcie zbiorowych wystaw kijowskiego Foto Klubu 9×12 „Polski ślad” z gościem specjalnym tego Foto Klubu Andrejem Czekanowskim – Galeria Fotografii Stylowy oraz Sashy Maslova „Burning Man” – hall Centrum Kultury Filmowej Stylowy.
( info Wojtek Kapuściński ZTF)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.