Maciej Miecznikowski – Charytatywny Koncert Kolęd w Zamościu

Koncert kolęd „Rodzi się Bóg” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego odbył się 11 stycznia 2017 r. (środa) godz. 18:00, w Kościele Rektoralnym  pw. św. Katarzyny w Zamościu.

Koncert Macieja Miecznikowskiego „Rodzi się Bóg” była to  możliwość wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Nie zabrakło wspólnego śpiewania i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i wigilią. Kolędy Lulajże Jezuniu, W żłobie leży, Mędrcy świata, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy oraz wiele innych (również mniej znanych) moogliśmy usłyszeć zarówno przy akompaniamencie gitary czy akordeonu, ale także w pięknych bogatych aranżacjach.
W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszeliśmy również nastrojowe utwory około świąteczne, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Jedenaste, Psalm Kochania), Seweryna Krajewskiego (Mija Rok), a także wybrane, liryczne utwory z autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”.

Wspólnie z Maciejem Miecznikowskim kolędę zaśpiewał ks. Jerzy Frankiewicz opiekun chóru młodzieżowego w I LO. Koncertu z mieszkańcami wysłuchał Ks. dr Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej oraz Prezydent Miasta Andrzej Wnuk. Na zakończenie koncertu można było złożyć ofiarę na utrzymanie KRZ Zamość oraz zakupić płytę Macieja Miecznikowskiego.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *