Zaproszenie dla mieszkańców ws. budowy obwodnicy Szczebrzeszyna w ciągu DK74

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące planowanej budowy obwodnicy Szczebrzeszyna w ciągu drogi krajowej nr 74.

Spotkanie odbędzie się 14 marca o godz. 16 w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Szczebrzeszynie, Plac Tadeusza Kościuszki 1. Projektanci zaprezentują trzy warianty przebiegu obwodnicy, które omijają miasto od północnej strony.

Inwestycja realizowana będzie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Początek obwodnicy Szczebrzeszyna planowany jest na włączeniu do DK74 przed granicami miasta (jadąc od strony Frampola), a koniec na połączeniu z planowaną obwodnicą Zamościa, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, prowadzącą do Radecznicy.

Obwodnica przebiegać będzie po nowym śladzie. W zależności od wariantu będzie mieć długość od 5,2 do 5,9 km. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP, czyli główna ruchu przyspieszonego, mająca po jednym pasie w każdym kierunku.

W ramach inwestycji powstaną m.in. skrzyżowania z drogami poprzecznymi i dojazdowymi, bezpieczne przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe oraz drogi dojazdowe zapewniające dostęp do obwodnicy. Zbudowane zostaną również obiekty inżynierskie i ochrony środowiska.

Uwagi i wnioski

W trakcie spotkania z zespołem projektowym można będzie zgłaszać opinie i uwagi do dokumentacji projektowej. Możliwe to będzie również w terminie późniejszym poprzez wysłanie wypełnionego formularza z uwagami (do pobrania poniżej) pocztą na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21, 20-075 Lublin lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat_lublin@gddkia.gov.pl. Uwagi i wnioski można zgłaszać do 31 marca 2023 r.

Materiały

Informacje
Informacje.pdf 1.53MB
Ogłoszenie
ogłoszenie​_plakat.pdf 0.63MB
Prezentacja
Prezentacja​_DK​_74​_-​_Szczebrzeszyn.pdf 1.77MB
Wzór wniosku do GDDKiA
Wzór​_wniosku.doc 0.08MB
Wzór wniosku do GDDKiA
Wzór​_wniosku​_PDF.pdf 0.22MB

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *