Kolejny dzień ,, Eskapad Kresowych” – Ziemia Święta, Ural, Elbrus, Afryka i Korona Ziemi

W kolejnym dniu 3. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”, który odbył się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” 7 października zebrana publiczność mogła wysłuchać i zobaczyć ,, Ziemia Święta” – relację z wyprawy – Małgorzaty Godzisz, mówiła o sytuacji chrześcijan i o żywych kamieniach Ziemi Świętej.
17:15 Agnieszka Martinka,, Rowerem na Ural” –  .Niesamowita historia wyprawy rowerowej na Ural. Agnieszka Martinka w książce „Połowinka” Rowerem na Ural, opisuje podróż rowerem śladami zsyłki swojego Taty na Ural. Wyprawę zorganizowała w sześćdziesiątą rocznicę jego powrotu z zesłania. Książka stanowi zapiski rodziny zranionej sowieckim piętnem. Połowinka to nazwa miejscowości na Uralu w Rosji gdzie zesłany był ojciec autorki ,tomaszowski lekarz a w czasie wojny żołnierz AK Zdzisław MARTINKA.
18:00 ,,Elbrus – Nigdy nie przestawaj marzyć” – relacja Janka Ciosa z wejścia na szczyt. Jego udana wyprawa kilka miesięcy temu na Elbrus. Najwyższy szczyt Europy ,Kaukazu i Rosji z listy Korony Ziemi zdobyty w pięknym stylu przy łaskawej pogodzie i przejechaniu 6000 tyś km pociągiem.
18:45 ,,Na szczyty Afryki ”– Robert Gondek , który przedstawił swój projekt  ,,Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki” Piękne zdjęcia gór, krajobrazów, ludzi, roślin i zwierząt Czarnego Lądu.
Na zakończenie 3. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe” prawdziwego maratonu sobotnich prezentacji podróżniczych o godz. 20:00 swój projekt: ,,W drodze po Koronę Ziemi”- pokazali taternicy i alpiniści Łukasz Mucha I Rafał Raczyński,
Panowie zaprezentowali widzom swoją drogę górskich dokonań od Tatr przez Alpy Kaukaz do Andow i zdobytego niedawno najwyższego szczytu obu Ameryk  – Aconcagui 6962 m)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *