Kilometry Dobra – Finał w Zamościu

Aktywiści z Zamościa wyruszyli w marsz w ramach kampanii Kilometry Dobra. Chcieli zebrać tyle złotówek, by starczyło na zakup samochodu do przewozu niepełnosprawnych oraz utworzenie i prowadzenie dla nich nowych form wsparcia. A przy okazji – by pobić rekord świata w dobroci.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu chciało zebrać aż 100 000 zł. Dzięki tym środkom możliwe będzie dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu niepełnosprawnych dzieci oraz dalsze prowadzenie innych form wsparcia dla podopiecznych ze Stowarzyszenia Podopiecznymi Stowarzyszenia są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat. To wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego (OREW), którzy realizują obowiązek szkolny w placówce z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami i głębokim oraz osoby dorosłe to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej. Ponadto w OREW prowadzone są zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Stowarzyszenie radzi sobie niezwykle sprawnie ze zbiórką środków. W niecały miesiąc miało już na koncie blisko 17 000 zł. Daje to prawie 400 metrów ułożonych z samych złotówek. Taki wynik możliwy był m.in. dzięki zorganizowaniu kiermaszu wielkanocnego czy Urodzin Drzewiastego. Dodatkowo, Stowarzyszenie można wspierać dowolną kwotą na stronie www.kilometrydobra.pl.

W akcję Kilometry Dobra włączyło się też wiele znanych osobistości: w grze kolejny raz jest już Cezary Żak. To zawody, w których każdy może zostać Mistrzem Świata w Dobroci i poczuć się dumnie, ponieważ pomógł nieść dobro tym, którzy go potrzebują – przekonuje ambasador kampanii. Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra.

Już po raz czwarty fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki i w finałowy weekend 4 czerwca i układają w szeregi monet. Poprzednie akcje okazały się wielkim sukcesem: do dziś zebrano 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

Zebrano już: 52 170,40 zł czyli 1 185,69 metrów Dobra!

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *