Jerzy Kisielewski w Dyskusyjnym Klubie Książki

W poniedziałek 21 listopada 2016 roku w Książnicy Zamojskiej gościł znany redaktor radiowy i telewizyjny Jerzy Kisielewski, autor książki „Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne”.
Spotkanie odbywało się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki  o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

Jerzy Kisielewski powiedział przed spotkaniem    … ,,zastanawiałem się czasem czy ta książka nie jest za lekka ale to co żyje najdłużej to anegdota. Są ludzie, którzy nie napisali książek nie zaistnieli w czymś co można byłoby drukować a w anegdocie funkcjonują od zawsze. Tych anegdot sporo, przekonałem się, że puki jeszcze pamięć dopisuje to może trzeba je spisywać i się dzielić. Kiedy dowiedziałem się, że moja przyjaciółka pisarka Barbara Kosmowska poleciła mnie i zapytała czy pojechałbym  na spotkanie do Zamościa powiedziałem, oczywiście że tak. Po pierwsze miejsce, byłem już dawno w Zamościu a po drugie były prezydent Marcin Zamoyski to mój dobry znajomy od lat. Kiedyś w najważniejszych czasach spotykaliśmy się prawie codziennie kiedy on pracował dla telewizji zachodnio- niemieckiej a ja pracowałem dla włoskiej agencji prasowej i spotykaliśmy się przy wszystkich wydarzeniach, czy to był Gdańsk czy to był Kraków czy to była Jasna Góra. Zawsze była żelazna ekipa ludzi. Także Zamość kojarzy się dobrze.

Gość spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Jerzy Kisielewski  złożył pewną obietnicę, że ma wielką przyjemność często zaszczyt być pośrednikiem między pisarzami a czytelnikami i prowadzę spotkania z pisarzami. Wychodzi tyle książek,że potrzebujemy krótkiej takiej pigułki, informacji o książce. Jestem gotów złożyć pewną deklarację, że jestem gotowy pośredniczyć, przyciągnąć do Zamościa autorów. Ponieważ okazuje się, że bardzo wielu pisarzy z przyjemnością się spotykają. Służę swoim pośrednictwem.

Dobra wiadomość dla miłośników książki. Dyskusyjny Klubu Książki będzie miał spotkania w każdą ostatnią środę miesiąca. Tak będzie już od nowego 2017 roku.

Jerzy Kisielewski (ur. w 1951 r.) dziennikarz, tłumacz, wieloletni współpracownik prasy zagranicznej, prowadzący i wydawca programu telewizyjnego „Kawa czy herbata”, stały współpracownik Programu II Polskiego Radia oraz TVP Info. W swej książce „Pierwsza woda po Kisielu” opowiada nie tylko o niebywałej atmosferze domu rodzinnego, ale także wplata w te historie opowieści o polskiej inteligencji czasów PRL-u. (Halina Zielińska )

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *