Jubileuszowy Akt – spotkanie z ks. dr Krzysztofem Stolą

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” zaprosiło na spotkanie z ks. dr Krzysztofem Stolą na temat: Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Spotkanie odbyło się w dniu 21.11.2016 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1.

Kapelan oddziału okręgowego w Lublinie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” na spotkaniu przybliżył o co w tym wszystkim chodzi z tym Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Czyżby Chrystus miałby nam coś zabierać.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczenie, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie. Jego realizacja zakłada szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie Mu swego życia, przyjęcia tego, co nam ofiaruje i dzielenia się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podejmowania posługi miłości miłosiernej oraz realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, nie wykluczając jego aspektu ekumenicznego, społecznego i politycznego.      …,, Nie wolno przy tym zagubić świadomości, że w realizacji tego wszystkiego potrzeba Bożego wsparcia. Dlatego ważne jest powierzenie Duchowi Świętemu całego dzieła. Potrzeba wiele modlitwy i ofiary w dziele odnowy oblicza Kościoła i naszej Ojczyzny.      …,,aby  zacząć to wszystko to po pierwsze musimy zacząć od oczyszczenia swojego języka bo bez tego nie będziemy mogli zaprosić do siebie Chrystusa. Wulgaryzmy – pozornie stanowią jedynie nawyki językowe, które zdominowały i zwulgaryzowały całe życie społeczne, nie przynosząc już ani poczucia wstydu, ani nawet zdziwienia, a budzą nie zdrowe emocje względem tych,którzy chcieliby zwrócić uwagę ,, Wszyscy tak mówią – to nie prawda, nie wszyscy, a dziwić może tolerancja społeczna….

 

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *