IV edycja Wieczoru Dobroczynności pn. „OdDam”

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, już po raz IV zorganizowało imprezę charytatywną pn. „OdDam- Wieczór Dobroczynności w hotelu Artis & SPA”, która odbyła się 02 grudnia 2016 roku ( początek godz. 17.00).

Honorowy Patronat nad Wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda

Po oficjalnym przywitaniu gości i sympatyków Stowarzyszenia zaprezentowany został krótki spot ukazujący plany Stowarzyszenia związane z przeniesieniem Warsztatu Terapii Zajęciowej do istniejącego już budynku przy ulicy Kresowej 24, a także z utworzeniem Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych osób z niepełnosprawnością. Całkowity koszt inwestycji to ponad 10 mln złotych.

Podczas wieczoru zaprezentowane zostały liczne dary przekazane przez Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia. Dzięki hojności przybyłych gości udało się zebrać 7200 zł.

Ideą Wieczoru jest wsparcie działań Stowarzyszenia na rzecz adaptacji i rozbudowy budynku przekazanego w dzierżawę przez Prezydenta Miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka przy ul. Kresowej 24 na rzecz organizacji Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych Wychowanków Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie prowadzi działania w celu pozyskania biżuterii, wyrobów twórczości artystycznych i innych, których zakup podczas takich wieczorów wspiera działania Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu działa od 1990 roku i jest organizacją pozarządową, zrzeszającą rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością.

Stowarzyszenie prowadzi unikalną w regionie Polski południowo-wschodniej profesjonalną działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób  z niepełnosprawnością, szczególnie z wczesnym uszkodzeniem mózgu

Obejmuje zintegrowaną rehabilitacją, edukacją i wsparciem około 2000 osób.

Dzieci ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”przygotowały część artystyczną przedstawiając teatrzyk ,,Calineczka’ oraz zagrały  dla gości na instrumentach. W ,,Wieczorze Dobroczynności” wystąpiły również dzieci ze szkoły muzycznej Violinki – Akademia Rozwoju Talentu, Katarzyny Puzio. Na zakończenie Pani Maria Król – Przewodnicząca Stowarzyszenia pokroiła wspaniały tort dla wszystkich przygotowany przez restaurację ,,Bohema”

Imprezę charytatywną pn. „OdDam- Wieczór Dobroczynności w hotelu Artis & SPA” prowadzili – Katarzyna Badach-Kwiatkowska oraz Bogusław Ciosmak kierownik Warsztatu terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *