WYSOKIE „C” WOKALISTÓW Z GIMNAZJUM NR 1

Trzecie miejsce koncertowo wyśpiewała Martyna Wiatr z Gimnazjum nr 1 w Zamościu oraz wyróżnienie pięknie wyśpiewał Franciszek Barnowski – również z Gimnazjum nr 1 w VII Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej ,, Na strunach poezji” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Projekt jest imprezą otwartą, adresowaną do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W tym roku wystąpili także goście z zagranicy. Profesjonalizm przedsięwzięcia gwarantowało zaproszone do współpracy Jury:

• Prof. Andrea Jaworska – Wydział Artystyczny UMCS
• Dr Jarosław Cymerman – Filologia Polska UMCS
• Piotr Selim – artysta, kompozytor

W przesłuchaniach konkursowych 24 listopada br., w auli Zespołu Szkół nr1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie udział wzięła liczna reprezentacja wokalistów z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu: Martyna WIATR (3B), Franciszek BARNOWSKI (2B), Zuzanna GAŁAN (1C) oraz ZESPÓŁ WOKALNY >FORTE< w składzie: Martyna Wiatr (3B), Zuzanna Gałan (1C), Katarzyna Horoszkiewicz (1B), Aleksandra Bełz (1A), Aleksandra Dembicka (1A), Oliwia Kozłowska (1A), Amelia Majzer (1A).

W koncercie galowym, który odbył się 25 listopada w Sali Koncertowej Caritas,wystąpili wyłonieni przez Jury Laureaci, wśród których znalazła się Martyna Wiatr.

Opiekunem wokalistów jest p. Katarzyna Beda. (Tekst: K. Beda. Zdjęcia: K. Beda, M. Wiatr, F. Barnowski.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *