Goście ze Szczecina w bursie międzyszkolnej nr2 w Zamościu

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Zamościa, w dniach 11-15 kwietnia 2016 roku, kolejny już raz, gościliśmy w naszej bursie przedstawicieli Akademii Morskiej w Szczecinie. 

Wizytę złożyli nam Józef Gawłowicz – Kapitan Żeglugi Wielkiej. Marszałek Senatu Obywateli Szczecina, wykładowca Akademii Morskiej w Szczecinie, Wojciech Czyżewski – Prezes fundacji Rozwoju Akademii Morskiej w Szczecinie oraz dwoje studentów tejże uczelni.

Celem wizyty jest zaprezentowanie Akademii Morskiej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta. Szczególną postacią zaangażowaną w popularyzowanie tematyki morskiej w naszym regionie jest Pani Janina Gąsiorowska – matka chrzestna ms Ziemia Zamojska, która zgodnie z tradycją towarzyszy gościom ze Szczecina w spotkaniach z młodzieżą. Program przewidywał spotkania z uczniami Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Nr 2, Nr3, Nr4 i Nr 5, uczniami I, II i III Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Plastycznego. Szczególne spotkanie odbyło w auli naszej bursy, gdzie od wielu lat działa Koło Morskie i prowadzona jest działalność edukacyjna propagująca tematykę morską wśród młodych ludzi. Za swoje działania w tym zakresie Bursa została wyróżnionai uhonorowana przez PŻM w Szczecinie darem Kotwicy, która ustawiona została przed budynkiem bursy, jako symbol wieloletniej współpracy i więzi Zamościa ze Szczecinem.Dyrektor, Pan Waldemar Leszczyński zorganizował w bursie spotkanie delegacji ze Szczecina z władzami miasta.( materiał nadesłany)


Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *