Gdzieś na skraju mapy – wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej (26.03.2015)

Gdzieś na skraju mapy to wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej która została otwarta 26 marca 2015 o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury.
Wystawa GDZIEŚ NA SKRAJU MAPY to obraz Zamościa widziany oczami fotografików ZGF. Miasto w całości jest dziełem sztuki, błyszczy na mapie Polski jako kulturalne i intelektualne centrum. Zadziwia malowniczością, różnorodnością i tajemniczością. Obraz miasta to nie tylko architektura, ale również ludzie w nim pracujący. Fotografia grupy osadzona jest w rzeczywistości. Charakteryzuje się prostotą i naturalnością.

Autorzy prac:
Tadeusz Adamczuk, Artur Buczyński, Bogdan Cabaj, Jerzy Cabaj, Jan Cios, Kazimierz Chmiel, Mirosław Chmiel, Wiesław Jaranowski, Marek Jawor, Klaudia Kowalczuk, Krzysztof Kurzypa, Witold Miąsik, Stanisław Orłowski, Piotr Płachciński, Tomasz Rybczyński, Dorota Serafin, Waldemar Siatka, Henryk Szkutnik, Dariusz Szopa, Mirosław Teterycz, Jan Wardach i Leszek Wygachiewicz.

Zamojska Grupa Fotograficzna – grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz mieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość.
ZGF skupia ludzi różnych profesji, w różnym wieku.
ZGF jest kontynuatorką działań „Zamojskiej Grupy Fotografików”, powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu.
Grupa działa w ramach stowarzyszenia „Kultura dla Zamościa”.
Siedzibą grupy jest Zamojski Dom Kultury.

Fotorelacja: Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *