Flaga od Radia Lublin już dzisiaj w Zamościu- aktualizacja

Flagi już zostały rozdane.

Dzisiaj (24 kwietnia) na Rynku Wielkim w godzinach 15:00-17:00 zamościanie będą mogli otrzymać flagę Rzeczypospolitej Polskiej. To akcja Radia Lublin, które chce w ten sposób uczcić przypadający na 2 maja Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. To jedno z najmłodszych świąt państwowych obchodzonych w naszym kraju.

To właśnie tego dnia Polacy wspominają długą historię biało-czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi na zewnątrz.

Główną rolą Dnia Flagi Państwowej jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i mają jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Kolory flagi towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień (często spotykana może symbolizować przelaną krew w walce w obronie kraju) oraz biel (oznacza ona wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie). Te przyjęte przez sejm barwy rozpowszechniły się bardzo szybko i towarzyszyły Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach.

A tak było na Rynku Wielkim w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *