Filmowe rekolekcje dla najmłodszych na Sacrofilmie

Tradycyjnie już podczas Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego nie zabrakło punktów dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów. Spotkania te poprowadził ks. Andrzej Mulka z Festiwalu MUNDI ze Starego Sącza.

Dzisiejszy dzień (3 marca) to rekolekcje filmowe dla przedszkolaków z projekcją filmu „Święty Jan Paweł II”. Po projekcji wystąpił zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Ponadto dzieci uczestniczyły w projekcjach dwóch 15-minutowych filmów o Świętym Janie Pawle II. „Święty Jan Paweł II z serii Aureola” to sfilmowane widowisko, w którym zakonnik – Ojciec Nokodem – opowiada Karolince i Karolowi o największym skarbie naszego narodu – św. Janie Pawle II. Natomiast „Św. Jana Paweł II z serii Łukasz – strażnik skarbów” to barwna amerykańska animacja, w której rybki poznają kilka historii z życia św. Jana Pawła II, który uczył ludzi jak czerpać radość z życia.

Rekolekcje filmowe dla najmłodszych uczniów oparły się o projekcję filmu „Franciszek Ksawery i zaginiony skarb Samuraja”. Po projekcji również wystąpił zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Rekolekcje filmowe dla przedszkolaków podczas 25. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Wtorek, 3 marca 2020

Fotorelacja – aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II + M.Zuiko Digital ED 7‑14mm F2.8 PRO

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *