Będzie rozbudowa ZDK

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Prezes Zarządu firmy TBM SOFTWARE Sp. z o.o. z Warszawy Beata Hołdakowska- Grzegrzółka podpisali dziś umowę na realizację projektu pn. „Rozbudowa Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 – I etap”.

Projekt zakłada m.in. budowę balkonu, który pozwoli na zwiększenie ilości miejsc dla widzów, wymianę podłogi sceny, wymianę foteli, a także remont dachu i budowę windy. Zaplanowano budowę klatki schodowej (od strony północnej), która umożliwi ewakuację osób z balkonu,  a obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na sali widowiskowej do dyspozycji widzów będzie 268 miejsc w 15 rzędach na stałe, 61 maksymalnie dostawianych, na balkonie będą to 84 miejsca w 4 rzędach. Łącznie maksymalnie sala widowiskowa będzie miała 413 miejsc.

Przebudowa obejmuje równie m.in. wymianę okładziny wygłuszającej, montaż pomostów oświetleniowych, montaż klimatyzacji, wykonanie instalacji CO, wod- kan i instalacji elektrycznych i teleinformatycznych (wi-fi), montaż oświetlenia i nagłośnienia sali widowiskowej i sceny.

Zgodnie z umową, termin rozpoczęcia prac ustalono na 16. 03. 2020 r. , a ich zakończenie do 30.11.2020 r. Wartość zadania: 9 991 966, 50 zł brutto. (informacja UM)

Przez pewien okres planowany remont Zamojskiego Domu Kultury wisiał na włosku o czym pisaliśmy TUTAJ

Realizacje inwestycji umożliwiło jednak wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej na 2020 r. która objęła zwiększenie o prawie 1 mln 400 tys. zł wydatków na rozbudowę Zamojskiego Domu Kultury. Tym samym kwota jaka mogłaby być wydatkowana na ten cel wzrosła do  ponad 10,5 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.