Będzie rozbudowa ZDK

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk i Prezes Zarządu firmy TBM SOFTWARE Sp. z o.o. z Warszawy Beata Hołdakowska- Grzegrzółka podpisali dziś umowę na realizację projektu pn. „Rozbudowa Zamojskiego Domu Kultury przy ul. Partyzantów 13 – I etap”.

Projekt zakłada m.in. budowę balkonu, który pozwoli na zwiększenie ilości miejsc dla widzów, wymianę podłogi sceny, wymianę foteli, a także remont dachu i budowę windy. Zaplanowano budowę klatki schodowej (od strony północnej), która umożliwi ewakuację osób z balkonu,  a obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na sali widowiskowej do dyspozycji widzów będzie 268 miejsc w 15 rzędach na stałe, 61 maksymalnie dostawianych, na balkonie będą to 84 miejsca w 4 rzędach. Łącznie maksymalnie sala widowiskowa będzie miała 413 miejsc.

Przebudowa obejmuje równie m.in. wymianę okładziny wygłuszającej, montaż pomostów oświetleniowych, montaż klimatyzacji, wykonanie instalacji CO, wod- kan i instalacji elektrycznych i teleinformatycznych (wi-fi), montaż oświetlenia i nagłośnienia sali widowiskowej i sceny.

Zgodnie z umową, termin rozpoczęcia prac ustalono na 16. 03. 2020 r. , a ich zakończenie do 30.11.2020 r. Wartość zadania: 9 991 966, 50 zł brutto. (informacja UM)

Przez pewien okres planowany remont Zamojskiego Domu Kultury wisiał na włosku o czym pisaliśmy TUTAJ

Realizacje inwestycji umożliwiło jednak wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej na 2020 r. która objęła zwiększenie o prawie 1 mln 400 tys. zł wydatków na rozbudowę Zamojskiego Domu Kultury. Tym samym kwota jaka mogłaby być wydatkowana na ten cel wzrosła do  ponad 10,5 mln złotych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *