Dziennikarze z całego świata na rowerach w Zamościu

W niedzielę wieczorem, na zamojskim rynku zakończyła się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup”. 

Poza rywalizacją sportową, dziennikarze z 19 krajów zwiedzili między innymi Lublin i Stare Miasto w Zamościu. Mieli też okazję sprawdzić się na najbardziej atrakcyjnych trasach rowerowych wokół Kazimierza Dolnego i na Roztoczu. Puchar Świata w wyścigu szosowym zdobyli Melani Schoh z Niemiec oraz Sjors Beukeboom z Holandii, w zawodach MTB triumfowali Ewelina Bojdzińska i Maciej Krysztoforski. 

Wyścig MTB rozegrany został na trasie wokół Bochotnicy, która liczyła 16 kilometrów. 

– Trasa była fantastyczna. Bardzo wymagająca, trudna technicznie, ale jechało się bardzo przyjemnie – powiedział Leonardo Olmi, wydawca z Włoch. Cieszę się, że zająłem 2 miejsce i mogłem stanąć na podium na Rynku w Zamościu. Podczas całego pobytu miałem wrażenie jakbym przebywał w mojej rodzinnej Toskanii. Piękne krajobrazy, fantastyczna polska kuchnia, bardzo mili ludzie. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie Stare Miasto w Lublinie i piękny Rynek Zamościu – dodał Leonardo. 

Wyścig szosowy wystartował punktualnie o 13.15 z Rynku Wielkiego w Zamościu. Prawie sześćdziesięcio kilometrowa trasa prowadziła przez Roztoczański Park Narodowy i Krasnobród. Pierwszy na metę po sprincie na ostatnich metrach, wjechał Holender Sjors Beukeboom z Holandii, mistrz świata dziennikarzy z 2018 roku. 

Trasa była fantastyczna, bardzo szybka, z dwoma podjazdami pod koniec wyścigu. Udało mi się dojechać do mety w niezłym tempie z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział Witold Trzciński z Polska Press, zwycięzca w kategorii 50+. 

Wśród pań w wyścigu szosowym, triumfowała dziennikarka z Niemiec Melanii Schoch, która wyprzedziła Katarzynę Makowską oraz Greczynkę Alexandrę Petrogiannaki. 

– Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się dwukrotnie stanąć na podium. Jestem trochę zmęczona, bo dwa wyścigi kosztowały mnie dużo wysiłku. Ale jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam przyjechać do Polski. Lubelskie to piękny region, z bardzo fajnymi trasami rowerowymi. Na pewno wrócę w przyszłym roku. Może uda mi się też namówić przyjaciół na spędzenie wakacji w Polsce – powiedziała po zawodach Alexandra Petrogiannaki. 

Ceremonia wręczenia pucharów, medali i nagróg dla zwycięzców odbyła się na scenie usytuowanej na Rynku Wielkim w Zamościu. Za przybycie do Zamościa dziękowała pani Małgorzata Bzówka, zastępca prezydenta Zamościa. Po wręczeniu pucharów i złotych medali zaprosiła dziennikarzy na przyszły rok.Najliczniejszą reprezentację stanowili dziennikarze z Chin, którzy już po raz czwarty uczestniczyli w Media World Cup. – Jesteśmy zauroczeni tym co zobaczyliśmy na Lubelszczyźnie. Piękne miasta, przyroda, wspaniałe trasy do uprawiania kolarstwa, zarówno szosowego jak i górskiego – powiedział Luo Tongyu.- Duże wrażenie zrobiła na nas organizacja imprezy. Organizatorom udało się zaprosić tak liczną grupę dziennikarzy z prawie 20 krajów. Poznaliśmy wielu dziennikarzy, z którymi nawiązaliśmy koleżeńskie relacje – dodał Luo Tongyu, kapitan chińskiej ekipy. 

– Szczególnie podobała nam się wycieczka rowerowa wokół Kazimierza i Janowca. Przepiękne widoki niczym w Toskanii, którą bardzo dobrze zamy. Mielismy wrażenie, ze jesteśmy we Włoszech powiedział uśmiechnięty Wei Ming Lee z Tajwanu. – Pomysł z przeprawami promami przez Wisłę i piknik pod Zamnkiem w Janowcu znakomity – dodał Wei Ming Lee. 

Wszyscy uczestnicy podkreślali bardzo wysoki poziom organizacyjny Media World Cup i bardzo sprawnie przeprowadzone zawody. – Jestem już po raz drugi na tej imprezie. W imieniu wszystkich chciałbym szczególnie podziękować Mariuszowi Hermanowi – dyrektorowi Media World Cup oraz Panu Jarosławowi Stawiarskiemu Marszałkowi Województwa Lubelskiego, dzięki którym ta impreza była fantastyczna – powiedział Glen Gregory ze Stanów Zjednoczonych.
W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 200 dziennikarz z 22 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii i Holandii.
Impreza odbyła się dzieki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Polskiej Fundacji Narodowej, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz władz miasta Zamość.
Wyniki wyścigów – MTB: 
kobiety: 
1. Ewelina Bojanowska Polska 
2. Katarzyna Makowska Polska 
3. Alexandra Petrogiannaki Grecjamężczyźni: 
1. Maciej Krysztoforski Polska 
2. Leonardo Olmi Włochy 
3. Nick De Rijcke Holandia 
Wyniki wyścigów – szosa:kobiety: 
1. Melanie Schoch Niemcy 
2. Katarzyna Makowska Polska 
3. Alexandra Petrogiannaki Grecjamężczyźni: 
1. Sjors Beukeboom Holandia 
2. Arkadiusz Wiśniewski Polska 
3. Sebastian Grela Polska 

info.(Mar.)

4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup”

4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup”

Opublikowany przez Życie Zamościa Niedziela, 23 czerwca 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *