„Crux Christi – Zamość 2016” – koncert galowy

 13 marca 2016 o godz.19,00 w Kościele Św. Michała Archanioła odbył się koncert galowy w ramach „Crux Christi­ Zamość 2016”

Wykonawcy Chór Ziemi Zamojskiej „CONTRA”,Kwartet „AKORD” z Filharmonii z Tarnopola (Ukraina) oraz Lech Górski i Janusz Puławski ­ zamojscy instrumentaliści.

„Crux Christi­ Zamość 2016” jest to przedsięwzięcie muzyczne wykonywane na wysokim poziomie artystycznym. W koncercie udział wzięli artyści prezentujący bardzo zróżnicowany repertuar. Utwory prezentowane podczas koncertu charakteryzują się dużym ładunkiem emocjonalnym zawartych treści, niosą w sobie wartości kształtujące wrażliwość muzyczną różnych grup społecznych. Muzyka pasyjna pozwala jej odbiorcom na przeżycie czasu Wielkiego Postu w refleksji i zadumie.

Celem „Crux Christi – Zamość 2016” jest popularyzacja polskich i zagranicznych utworów o tematyce wielkopostnej poprzez: prezentacje dzieł muzyki wokalno- ­instrumentalnej oraz poezji przez muzyków amatorów i profesjonalistów, zainteresowanie tą formą muzykowania jak najszerszej grupy odbiorców, stworzenie możliwości uczestniczenia mieszkańcom Zamościa i powiatu zamojskiego oraz przybyłym gościom w przedsięwzięciu kulturalnym na bardzo wysokim poziomie, utrwalanie współpracy artystycznej z wykonawcami z zagranicy, promowanie Zamojszczyzny.

Organizatorem „Crux Christi – Zamość 2016″ jest Stowarzyszenie Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”. promujące wykonawców pochodzących z naszego regionu poprzez ich udział w koncercie. Udział zawodowych muzyków oraz doświadczenie organizatorów w przeprowadzaniu podobnych przedsięwzięć potwierdzają wysoki poziom artystyczny „Crux Christi – Zamość.

Na zakończenie koncertu Kwartet „AKORD” z Filharmonii z Tarnopola, soliści Lech Górski i Janusz Puławski ­ zamojscy instrumentaliści oraz Pani V-ce Prezydent Magdalena Dołgan otrzymali od organizatorów Stowarzyszenia Chór Ziemi Zamojskiej „Contra”pamiątkowe ikony wykonane przez chórzystki Danutę Sierkowską i Katarzynę Szmidt.

[youtube 45Msa5iLdGc]

Fotorelacja Janek Cios  Olympus OM-D E-M5, Mirosław Chmiel 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *