Święto Policji 2017 w Zamościu

Święto policji to czas podsumowań, podziękować, ale to również szczególny czas dla każdego z policjantów. W Zamościu 19 lipca uroczystości rozpoczęły się mszą św o.godz. 12.00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mariana Rojka i kapelana zamojskich policjantów ks. Sylwestra Zwolaka.

Ks.bp.Marian Rojek powiedział, że służba policjanta nie jest taka prosta, ponieważ z jednej strony policjant musi pomagać, ochraniać a z drugiej strony są tacy ludzie, którzy atakują policje – jak się wtedy zachować. Lecz gdy swoją służbę zawierzy się Bogu to zapewne ten drugi kolega ze służby może być ,,moim aniołem”

O godz. 13.30 odbyła się uroczysta akademia w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu gdzie odbyło się wręczenie aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe.

Decyzją nr 2/P/2017 z dnia 4 lipca 2017 roku Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka mł.insp. Andrzej Mioduna I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu odznaczony został odznaką ,, Zasłużony Policjant”

W tym roku w zamojskiej jednostce Policji 117 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wśród awansowanych był również Komendant Miejski Policji w Zamościu. Podczas wojewódzkich obchodów święta Policji, które odbyły się w Parczewie Wiesław Pawluk mianowany został na stopień inspektora Policji.  Zastępca Komendanta Miejskiego podinsp. Ryszard Smoluch rozkazem Komendanta Głównego Policji mianowany został na stopień młodszego inspektora.

Wręczenia aktów nominowania na wyższe stopnie służbowe dokonał inspektor Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie i insp. Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu.

W uroczystości święta Policji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *