Choinki Jedynki – czyli Zamość w Jedynce i Jedynka w Zamościu.

Choinki Jedynki – czyli Zamość w Jedynce i Jedynka w Zamościu.
Dzisiaj w Zamościu 4 grudnia od godz. 9.00 trwała audycja z radiowego studia plenerowego na zamojskim Rynku Wielkim w ramach akcja charytatywnej Choinki Jedynki gościliśmy Program 1 Polskiego Radia, który nadawał bezpośrednią audycje Cztery Pory Roku.Mimo lekkiego chłodu atmosfera była gorąca z uwagi na licytację wystawionych na aukcję prac plastycznych.

Prace plastyczne na licytację przygotowali Jerzy Owsiak, Henryk Talar, Ela Romanowska oraz Michał Kleibera, który swoje dzieło namalował wspólnie z małżonką. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł.
Zebrane na aukcji środki przeznaczone zostaną na wsparcie działań Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk.
Wszystkich zebranych na Rynku Wielki zabawiali i audycję prowadzili Roman Czejarek i Karolina Rożej,którzy chętnie zapraszali do konkursów i rozdawali cenne nagrody.
W programie mogliśmy usłyszeć spotkania z ciekawymi mieszkańcami Zamościa jak;
Janusz Nowosad – Zamojski Dom Kultury, Beata Czerwieniec ZDK, ks.Jacek Kania kapelan harcerzy,Małgorzata Czerniak – Stowarzyszenie Zamojskich Restałratorow zajmujących się organizacją Wigilii na Rynku Wielkim, Andrzej Kudelski – QUAND , Dariusz Bojar.
Do akcj przystąpiły również Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Zwierzyniec.
Odbyły się również konkursy zorganizowane przez Lasy Państwowe, do wygrania było 50 choinek.
Wszystkim , którzy nie mogli przybyć na Rynek Wielki przedstawiamy jak to się odbywało i co stracili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.