Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

22  czerwca 2015 roku Zamojski Dom Kultury zorganizował na Rynku Wielkim w Zamościu imprezę parateatralną pod tytułem „BITWY RODÓW”. Było to wprowadzenie do spektaklu „ROMEO i JULIA”, który odbędzie się już wkrótce, 27 czerwca o godzinie 21.30. A wcześniej, bo 24 czerwca, odbędzie się kolejna bitwa rodów.

„Bitwy rodów” nawiązują do wielkiej miłości Romea i Julii. Miłości, którą zniszczyła nienawiść dwóch rodzin: rodu Capulettich i rodu Montecchich.

Bitwa, która miała miejsce 22 czerwca, odbyła się w ramach  projektu „Romeo i Julia w Zamościu”. Do walki stanęli Karatecy i Rycerze. Obecni byli: Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego – Radosław Niziołek,  bębniarze ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Zamościa, Uczniowski Klub Sportowy z Kraśnika, karatecy z Lublina oraz Rycerze, czyli Towarzystwo Szabli i Miecza, Zamojskie Bractwo rycerskie, Zamojska Komandoria Szpitalników i Zamojska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Jana Sobiepana Zamoyskiego. Zabawy z dziećmi prowadziła Marta Kuła-Wyszyńska z Yamahy.

Między potyczkami rodów odbyły się prezentacje scen balkonowych. Do konkursu przystąpiły 3 pary. Zwycięzcy – Marzena Miśkiewicz i Zbigniew Pelc otrzymali zaproszenie na kolację ufundowaną przez Restaurację Skarbiec Wina w Zamościu.

Na zakończenie pokazów walk odbyła się uroczysta parada Karateków i Rycerzy wokół Rynku. Imprezę zorganizowała i poprowadziła Kasia Figura z Zamojskiego Domu Kultury.

Fotorelacja: Janek Cios

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

One thought on “Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

  • 24 czerwca 2015 o 09:19
    Permalink

    a czemu nie bylo tej co ma grać Julię (Oliwii)? przeciez byla na plakacie zapowiadajacym to wydarzenie. Wie ktoś może?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *