Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

22  czerwca 2015 roku Zamojski Dom Kultury zorganizował na Rynku Wielkim w Zamościu imprezę parateatralną pod tytułem „BITWY RODÓW”. Było to wprowadzenie do spektaklu “ROMEO i JULIA”, który odbędzie się już wkrótce, 27 czerwca o godzinie 21.30. A wcześniej, bo 24 czerwca, odbędzie się kolejna bitwa rodów.

“Bitwy rodów” nawiązują do wielkiej miłości Romea i Julii. Miłości, którą zniszczyła nienawiść dwóch rodzin: rodu Capulettich i rodu Montecchich.

Bitwa, która miała miejsce 22 czerwca, odbyła się w ramach  projektu „Romeo i Julia w Zamościu”. Do walki stanęli Karatecy i Rycerze. Obecni byli: Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego – Radosław Niziołek,  bębniarze ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Zamościa, Uczniowski Klub Sportowy z Kraśnika, karatecy z Lublina oraz Rycerze, czyli Towarzystwo Szabli i Miecza, Zamojskie Bractwo rycerskie, Zamojska Komandoria Szpitalników i Zamojska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Jana Sobiepana Zamoyskiego. Zabawy z dziećmi prowadziła Marta Kuła-Wyszyńska z Yamahy.

Między potyczkami rodów odbyły się prezentacje scen balkonowych. Do konkursu przystąpiły 3 pary. Zwycięzcy – Marzena Miśkiewicz i Zbigniew Pelc otrzymali zaproszenie na kolację ufundowaną przez Restaurację Skarbiec Wina w Zamościu.

Na zakończenie pokazów walk odbyła się uroczysta parada Karateków i Rycerzy wokół Rynku. Imprezę zorganizowała i poprowadziła Kasia Figura z Zamojskiego Domu Kultury.

Fotorelacja: Janek Cios

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Advertisements

One thought on “Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

  • 24 czerwca 2015 o 09:19
    Permalink

    a czemu nie bylo tej co ma grać Julię (Oliwii)? przeciez byla na plakacie zapowiadajacym to wydarzenie. Wie ktoś może?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *