Mistrz Polski w Kulturystyce Michał Karmowski w Zamościu

Do Zamościa  na zaproszenie sklepu Vitamin-Shop Centrum Sporty przy ulicy Partyzantów 41 w Zamościu 15 stycznia przyjechał Mistrz Polski w Kulturystyce, Trener Personalny, Dietetyk, Wykładowca i Szkoleniowiec – Michał Karmowski

O godz. 15 tej odbyło się spotkanie z kulturystą Panem Michałem w sklepie gdzie można było zrobić sobie wspólne, porozmawiać z fachowcem. W siłowni na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji  Michał Karmowski przeprowadził krótki trening personalny z kulturystyki.

Zapytaliśmy Michała Karmowskiego  aby podpowiedział co trzeba zrobić wszystkim tym, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę, chcą być zdrowi , chcą dobrze wyglądać.

Michał Karmowski .……..,, w tej chwili staram się zmotywować ogólnie ludzi do aktywności fizycznej, do tego aby zdrowo się odżywiali, żeby przede wszystkim zdrowo żyli. Co się tyczy w jaki sposób ogólnie zbudować ,, lepszego siebie ” to jest tylko na to jedna recepta, ciężka praca i wszystko robienie z rozwagą. Nie popadanie w marazm a ruszenie się z fotela. Najważniejszymi rzeczami jest to aby wszystko co robimy dostosowywać do naszych obecnych możliwości, żeby nie rzucać się od razu na głęboką wodę aby wszystkie te nasze zmiany w życiu dokonywać powoli. Jeżeli zaczynamy aktywność fizyczną to zacznijmy sobie od szybkich marszy czy delikatnego biegu. Później dopiero za jakiś czas zacznijmy treningi na siłowni czy w klubie fitness bo jeżeli nagle wrzucimy na siebie zbyt  duże obciążenie fizyczne to nasz organizm może się zbuntować a to jest pierwsza droga abyśmy się zniechęcili do aktywności fizycznej.Tak samo jeżeli wprowadzamy sobie zmiany w diecie to pozwalajmy sobie od czasu do czasu na małe odstępstwa od od diety żeby mieć komfort psychiczny a dopiero przechodźmy na taką restrykcyjną dietę czyli wdrożenie w jadłospisie produktów pełnowartościowych, takich które w pozytywny sposób wpływają na naszą sylwetkę. Wyrzucamy fast foody , słodycze to pierwszy krok aby nasza sylwetka dobrze wyglądała. Ciężka praca na treningu, dobre odżywianie, czas i cierpliwość to klucz do sukcesu. – Dziękujemy za rozmowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.