7 czerwca 2014 r. Praying In The Desert i Andrzej Kramarz w Zamościu!

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Ratusz oraz Andrzej Kramarz zaprosili na kolejne fantastyczne fotograficzne wydarzenie.
7 czerwca o godzinie 16:00 odbylo się uroczyste otwarcie wystawy pt. Praying In The Desert po której bezpośrednio odbył się przegląd portfolio zamojskich miłośników fotografii.

Praying In The Desert

Las Vegas. Miasto rozrywki i blichtru. Pustynia, gdzie każdy modli się o swój własny deszcz. Przedmieścia ciągnące się głucho wzdłuż kasyn. Domy w cieniu gigantycznych hoteli. Ziemia spalona słońcem, obumarła.Człowiek szuka tu cienia równie usilnie co szczęścia. Nadzieja spoczywa w kościołach i salonach gry.
Dream Center.

Andrzej Kramarz – fotograf, wykładowca, kurator, redaktor albumów fotograficznych. Ukończył Instytut Fotografii Kreatywnej w Opawie. Współzałożyciel fundacji Imago Mundi (2005). W latach 2007–2008 Wicedyrektor Artystyczny Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Obecnie bada prywatne kolekcje rodzinnych fotografii w ramach projektu badawczego Photo Proxima prowadzonego przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie we współpracy z Muzeum Fotografii Fratelli Alinari. Wykłada fotografię na University of Hawaii, Hawaii Community College w Hilo i Akademii Fotografii w Krakowie.
Działalność artystyczna
Zajmuje się fotografią dokumentalną. Jego najważniejsze cykle fotograficzne to: “Morze Czarne”, “Klinika”, “Nieskończoność poznania”, “Dom” (wspólnie z Weroniką Łodzińską) oraz “Rzeczy”. Jest współtwórcą i prezesem Fundacji Imago Mundi, wicedyrektorem artystycznym festiwalu “Miesiąc Fotografii w Krakowie” oraz członkiem Kolektywu Visavis.pl.
Nagrody
2005 – EPSON Photo Art Award (wyróżnienie w kategorii “Best Works”)
2005 – III miejsce w konkursie FotoArtFestiwal
2004 – III miejsce w konkursie Newsweek/Polska (wspólny projekt z Weroniką Łodzińską)
2003 – I miejsce w konkursie tygodnika Newsweek/Polska w kategorii: życie codzienne za fotoreportaż pod tytułem “Morze Czarne – Ukraina”.
2003 – Grant z European Cultural Foundation / Amsterdam, na realizację projektu “Morze Czarne”
2003 – II miejsce na Biennale Fotografii “Kochać Człowieka”
2001 – II miejsce w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej (w kategorii “Życie codzienne”)
2001 – Grand Prix w konkursie PORTRET MIASTA KRAKOWA
2000 – Nagroda Wicewojewody w konkursie PORTRET MIASTA KRAKOWA
1999 – Grand Prix w konkursie PORTRET MIASTA KRAKOWA
1999 – III miejsce w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej (w kategorii “Życie codzienne”)
Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe

http://andrzejkramarz.com/ ZTF

Zapraszamy do naszej Galerii.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *