6 Zamojski Festiwal Podróży “Eskadady Kresowe”

Zapierająca dech w piersiach natura Islandii, skitury w Alpach, najpiękniejsze wulkany ziemi, jaskinie Madagaskaru, , miniatury zamków kresowych oraz przedpremierowy pokaz filmu o Tonym Haliku to wszystko mogli zobaczyć widzowie w programie 6. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”przygotowanego przez Zamojskie Towarzystwo Turystyczne, który odbył się w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu w pierwszym dniu festiwalu 26 września.

Gośćmi tegorocznej edycji „Eskapad Kresowych” byli: Robert Róg – instruktor narciarstwa wysokogórskiego; Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, autor unikalnego na skalę światową projektu 100 wulkanów; Grzegorz Kuśpiel – podróżnik, grotołaz, zdobywca jaskiń Madagaskaru oraz zamojscy organizatorzy turystyki.

Prowadzenie 6 Zamojskiego Festiwalu Podróży “Eskadady Kresowe”, Jacek Podkościelny. Współorganizatorzy Festiwalu Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu , KLUB WYSOKOGÓRSKI Lublin

Wszyscy prezenterzy swoich wystąpień otrzymali z rąk pana Janusza Kawałko Dyrektora Pełnomocnika Założyciela ds.Rozwoju, Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza im. W.Pola w Lublinie pamiątkowe publikacje o naszym regionie.

6 Zamojski Festiwal Podróży "Eskadady Kresowe" Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu

Opublikowany przez Życie Zamościa Sobota, 26 września 2020

Podczas festiwalu odbył się przedpremierowy pokaz filmu Marcina Borchardta „Tony Halik”. Życiowe perypetie tego słynnego podróżnika wydają̨ się̨ równie nieprawdopodobne jak przygody Indiany Jonesa. W ostatniej dekadzie zimnej wojny niezwykle popularne programy telewizyjne z jego udziałem były dla milionów Polaków przysłowiowym – „jedynym oknem na świat”. Poza Polską praktycznie nieznany, w latach 60-80 tych w jakiś dziwny sposób pojawiał się wszędzie tam na świecie, gdzie działo się coś ważnego. Znał wszystkich, wszystkich filmował, wszyscy chcieli z nim rozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon. Halik, jak przystało na wytrawnego gawędziarza, lubił publicznie podkoloryzować́ to i owo. Dziś́ trudno dociec, co z tego o czym mówił wydarzyło się̨ naprawdę̨, a co jest jedynie pokłosiem jego nieokiełznanej wyobraźni i poczucia humoru.

Zapierająca dech w piersiach natura Islandii – prezentacja Jacek Podkościelny

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *