Koalicja przedstawiła radnych i program wyborczy

Dzisiaj (21 września) w samo południe na Rynku Wodnym w Zamościu Koalicja Obywatelska i jej kandydat na prezydenta miasta Sławomir Ćwik przedstawili kandydatów na radnych do Rady Miasta (lista na końcu informacji) a także główne założenia swojego programu wyborczego opartego na dziewięciu filarach.

Wierzymy w to,  że opracowanie dobrego, najlepszego programu dla Zamościa i jego wdrożenie umożliwi poprawę jakości życia mieszkańców i rozwój Zamościa. Nasz program jest dosyć obszerny ale nadal nie jest zamknięty. Cały czas nad nim pracujemy, cały czas otrzymujemy sygnały od mieszkańców co należy zmienić i co należy poprawić. Jesteśmy na te sugestie otwarci i nie uważamy że jesteśmy wszechwiedzący, bo tak naprawdę to mieszkańcy wiedzą co jest dla Zamościa potrzebne– mówił na konferencji Sławomir Ćwik.

W programie wyborczym kandydata Koalicji Obywatelskiej znalazło się dziewięć głównych grup wśród których są:

– Zamość dla mieszkańców (Zamojska Karta Mieszkańca – zniżki i uprawnienia dla mieszkańców; Bezpłatne żłobki i przedszkola; Zniżki lub bezpłatne korzystanie z instytucji miejskich; Nieodpłatne przejazdy MZK, rozwój transportu publicznego; Rzecznik niepełnosprawnych – osoba z niepełnosprawnością; Program dla Seniorów)

– Bezpieczeństwo (Nie dla spalarni śmieci w Zamościu; Program antysmogowy; Podniesienie bezpieczeństwa na osiedlach, na drogach, w szkołach; Zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego; Podniesienie bezpieczeństwa socjalnego)

-Rozwój gospodarczy (Wsparcie rozwoju firm lokalnych; Profesjonalne wsparcie inwestycji zewnętrznych i aktywne ich pozyskiwanie; Minimum 1000 NOWYCH atrakcyjnych miejsc pracy w produkcji i usługach; Wydłużenie sezonu turystycznego i minimum 500 miejsc pracy w turystyce)

– Społeczeństwo obywatelskie (Sesje Rady Miasta w soboty lub po godzinie 16.00; Pełna jawność pracy Urzędu Miasta i jednostek podległych; Wsparcie inicjatyw obywatelskich; Dodatkowe uprawnienia Młodzieżowej Rady Miasta)

-Zatrzymanie wyludniania się Zamościa – zatrzymanie procesu

-Inwestycje miejskie (Tworzenie miasta inteligentnego „smart city”; Remonty i przebudowy głównych ulic. Udrożnienie ruchu  Montaż „odliczaczy” przy sygnalizacji świetlnej; Remonty i budowa dróg osiedlowych; Uzbrajanie nowych terenów inwestycyjnych; Spójna sieć asfaltowych dróg rowerowych; Tereny zielone dla mieszkańców. Program nasadzeń drzew i krzewów)

– Kultura i rozrywka (Szerszy dostęp do kultury dla mieszkańców, w szczególności dzieci i młodzieży; Wyższe płace dla pracowników kultury; Powołanie plastyka miejskiego, którego zadaniem będzie dbałość o estetykę miasta; Przebudowa Zamojskiego Domu Kultury; Propagowanie wśród przedsiębiorców mecenatu nad kulturą)

– Sport, rekreacja, wypoczynek (Dostępność bazy sportowej i rekreacyjnej dla wszystkich mieszkańców; Rozwój imprez masowych; Osiedlowe kompleksy tanich basenów otwartych na okres maj – wrzesień; Lepszy rozwój zamojskich klubów sportowych; Program dla działkowców)

– Urząd Miasta i jednostki podległe (Kompetencje i życzliwość dla mieszkańców – jedyne kryteria zatrudnienia; System okresowej oceny pracowników – jedyne kryterium awansu i nagród; Niezależny audyt i kontrola)

Na konferencji poruszona została także kwestia omijania prawa wyborczego przez jeden z komitetów:

Uznaliśmy, że tak aroganckie naruszanie postanowień kodeksu wyborczego jest niedopuszczalne, że musimy zareagować. Dlatego wystąpiliśmy z pismem do komisarza wyborczego a także do pełnomocników komitetów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Wnuka o usunięcie naruszeń polegających na tym, że została zaplanowana i była wdrażana kampania wyborcza jednego z kandydatów na prezydenta tj. Andrzeja Wnuka z dwóch komitetów wyborczych. Prawo wybiorcze mówi wprost, że agitacja wyborcza na rzecz kandydata może być prowadzona tylko i wyłącznie przez jeden komitet wyborczy – podkreślił Sławomir Ćwik.

Dodajmy, że sprawa dotyczy materiałów wyborczych – konkretnie banerów- których sprawą zajął się m.in. Tygodnik Zamojski w opublikowanym tekście pt. „Andrzej Wnuk złamał przepisy prawa wyborczego – twierdzi Fundacja Wolności i Zamojska Koalicja Obywatelska. Zawiadamiają komisarza wyborczego”.

Prezentujemy skan pisma Komisarza Wyborczego skierowane do pełnomocników wyborczych komitetów oraz Fundacji Wolności:

 

 

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta:

Okręg 1

1 Agnieszka Klimczuk

2 Elżbieta Kucharska

3 Andrzej Blaszyński

4 Elżbieta Gwiazdowska

5 Tomasz Zwolak

6 Karol Garbula

7 Zbigniew Karwat

Okręg 2

1 Rafał Zwolak

2 Renata Iwaniuk

3 Janusz Kupczyk

4 Ewelina Rudy

5 Wojciech Hantz

6 Elżbieta Polanowska-Zawiślak

7 Jolanta Szlązak

8 Marta Zwolan

Okręg 3

1 Sławomir Ćwik

2 Witold Tkaczyk

3 Klaudia Bratkowska-Sander

4 Zbigniew Jadczyszyn

5 Wiesława Dubienka

Okręg 4

1 Ireneusz Godzisz

2 Wiesław Nowakowski

3 Lidia Stanisławek

4 Martyna Sokołowska

5 Monika Herbin

6 Tomasz Hałasa

7 Radosław Tuszyński

8 Katarzyna Sosnowska

9 Janusz Korga.

 

Advertisements

One thought on “Koalicja przedstawiła radnych i program wyborczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *