31 sierpnia 2013 r.Zamość – POŻEGNANIE WAKACJI

POŻEGNANIE WAKACJI

31 sierpnia (sobota), godz. 16.00
Rynek Wielki w Zamościu

W programie:
godz. 14.00-16.00 „Zakończenie lata z motocyklem”
w programie m.in. wystawa motocykli współczesnych i zabytkowych, konkursy o tematyce motoryzacyjnej
Organizator: Kresowe Bractwo Motocyklowe
Kresowe Bractwo Motocyklowe to grupa przyjaciół, każdego roku przemierzających razem setki kilometrów nie tylko kresowymi traktami. Łączy ich miejsce pochodzenia, zamieszkania, a przede wszystkim motocyklowa pasja, pragnienie nieskrępowanej wolności i niezależności. Bractwo stawia sobie za cel budowę środowiska motocyklowego i upowszechnianie pozytywnego wizerunku motocyklisty. Działalność integracyjna organizacji jest zauważana przez media, co dodatkowo wpływa na zrozumienie tematyki motocyklowej i idei współczesnego motocyklizmu.
godz. 16.00 Zamojskie Bractwo Rycerskie – pokazy
godz. 17.00 Koncert zespołu MR. POLLACK sponsorowany przez Wiesława Fyrmanka ZPH EKO – Okna
godz. 19.00 Koncert MAGDY FEMME

Wstęp wolny.

Organizator: Zamojski Dom Kultury
Przedsięwzięcie finansowane ze środków Miasta Zamość

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK…) (gitara,v ocal, programowanie) i Grzegorz Polak(Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery..) (bębny, aranżacje). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali płytę pt.”QŃ”. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International ,występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem („Brathanki”,) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A. /Kombii. Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”. Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd. W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy. W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Magda Femme w latach 1995-2001 była wokalistką zespołu Ich Troje. Dwukrotnie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji: w 2003 roku zaśpiewała własną kompozycję I Believe in You, wspólnie z wokalistą Marcinem Koczotem i jego zespołem Spotlight, ostatecznie zajmując 5. Miejsce a w 2006 roku piosenka Follow my Heart zaśpiewana przez Ich Troje oraz Magdę Femme zajęła pierwsze miejsce w eliminacjach Eurowizji. Dzięki temu w maju tego roku wraz z Ich Troje, Justyną Majkowską i RealMcCoyem reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach, plasując się na 11. pozycji w półfinale. Jej pierwsza solowa płyta pod tytułem Empiryzm była nagrana w 2000 r. Magda była jeszcze wtedy wokalistką Ich Troje. Druga solowa płyta pod tytułem 5000 myśli sprzedała się w nakładzie ok. 32 000 egzemplarzy. Największymi przebojami z płyty były utwory Rozmowa z Aniołem i Kłamstwo. Ta ostatnia wygrała konkurs audiotele w koncercie organizowanym przez TVP2. Trzecia płyta o nazwie Extremalnie o pop-rockowym brzmieniu okazała się w 2004 r i nie osiągnęła znaczącego sukcesu komercyjnego. Teledysk do pierwszego singla z płyty pod tytułem Daleko stąd został nominowany do nagrody Yach Film. W 2006 roku Magda Femme wzięła udział w trasie koncertowej z okazji 10-lecia zespołu Ich Troje „Sami Swoi”. W 2010 roku ubiegała się o miano Polskiego Hitu Lata 2010 z piosenką Jak diament na Bydgoszcz Hit Festiwalu, którą wykonywała w duecie z Iwoną Węgrowską. Piosenka zajęła 6. Miejsce.

Zamojskie Bractwo Rycerskie jako pełnoprawne stowarzyszenie działają od 14 lutego 2006 roku. Stowarzyszenie ma na celu promowanie historii z XVII wieku, miasta Zamość. W swoich szeregach skupia kobiety i mężczyzn w różnym wieku, a wspólną cechą jest posiadanie zainteresowań kulturą i życiem w XVII wieku. Prowadzą treningi z musztry obydwu oddziałów piechoty. Podczas treningów szkolą się w fechtunku bronią białą i czarno prochową. Zajmują się rekonstrukcją historyczną głównie z okresu XVII wieku, jest także grupa osób która odtwarza czasy około Grunwaldzkie. Przez wspólna prace wszystkich członków stowarzyszenia stworzyli rekonstrukcje dwóch oddziałów tj. Zamojskiej Piechoty Wybranieckiej, Zachodniego Autoramentu Cudzoziemskiego wraz z artylerią. Obydwa oddziały wyposażone są w broń czarno prochową oraz wszystkie elementy uzbrojenia wraz z bronią biała przypisaną do danego oddziału. Zasięg działalności Bractwa oprócz corocznie odwiedzanych miejsc w Polsce obejmuje rekonstrukcje bitew w całej Europie. Każdego roku są organizatorami inscenizacji bitew związanych z Zamościem m. in. oblężenie Zamościa przez wojska szwedzkie w 1656 roku. Z tej okazji zjeżdżają się z całymi obozami grupy rekonstrukcji historycznej z Polski i Ukrainy. Podczas inscenizacji można zobaczyć wojska polskie i szwedzkie toczące walkę pod murami Zamościa a także życie obozowe z tamtych czasów.

materiał ZDK

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *