30 sierpnia 2013 r. Zamość – WIBRACJE EUROPEJSKIE

“Wibracje Europejskie” to projekt, który rozwibruje Zamość w ostatnim tygodniu lata. Projekt obejmuje warsztaty muzyczne młodzieży z Zamościa i Belgii. Zakończy się koncertem na Rynku Wielkim 30 sierpnia o godz.19.00.

Będą to niecodzienne warsztaty, ponieważ prowadzone przez… samą młodzież, ale pod czujnym okiem Anny Ciborowskiej i Cezariusza Gadziny. Młodzi muzycy sami zmierzą się z zadaniem przygotowania programu koncertu. Grają na różnorodnych instrumentach, są entuzjastyczni, zdolni, wrażliwi. Ponadto stoją na progu europejskiej kariery, ponieważ już jesienią młodzi artyści powtórzą swój koncert w Brukseli zaproszeni przez belgijską organizację Muziek Forum.

Projekt “Wibracje Europejskie” jest realizowany w ramach europejskiego programu „Młodzież w Działaniu”. Nad jego przebiegiem czuwa warszawska fundacja TAK – Temat Aktualny Kultura, której prezesem jest saksofonista Cezariusz Gadzina, znany w Zamościu od lat za sprawą Zamojskich Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Muzycznych, na których był wykładowcą w mistrzowskiej klasie saksofonu, oraz Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego i Towarzystwo Przyjaciół i Sympatyków Orkiestry w osobie Anny Gruszkiewicz.

Koncert młodych artystów na Rynku Wielkim będzie jednym z głównych wydarzeń dwudniowego “Pożegnania Wakacji 2013”.

Projekt “Wibracje Europejskie” w Zamościu jest współfinansowany ze środków budżetu miasta.
materiał UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *