25. Sacrofilm – na początek “Boże Ciało”

„O wdzięczności w spotkaniach w drodze do jednego Ojca” pod tym mottem odbywają się tegoroczne 25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin duchowego patrona Sacrofilmu – św. Jana Pawła II.

Widzowie w pierwszy dzień po inauguracji Sacrofilmu na pierwszy ,, ogień” mogli zobaczyć film “Boże Ciało” Jana Komasy, który opowiada o poszukiwaniu w życiu sensu. Po seansie „Bożego Ciała” pozostajemy z pytaniami. To kolejne ważne pytanie tego filmu, określające chyba zbiorową postawę. Co znaczy oryginał i czy w ogóle istnieje? A może jest właśnie tak, że wszystko, co cenne, wynika z matrycy, od której się odbijamy. Trzeba tylko umieć słuchać, dostrzegać trochę więcej niż samego siebie.

Przed projekcją filmu z widzami spotkał się o. Marek Kotyński teologiem, wieloletnim kustoszem sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie, który wprowadził w tematykę filmu i zachęcił po projekcji filmu do dyskusji, jak każdy z nas postrzega ten film w swoim życiu.

Ojciec Marek Kotyński, kapłan Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). Urodził się 2 lutego 1962 roku w Siedlcach. Studiował teologię duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i zakończył studia licencjatem na podstawie rozprawy: „Evangelizare pauperibus et a pauperibus evangelizari w Konstytucjach Redemptorystów i dokumentach Zarządu Generalnego C.Ss.R.”. W latach 1995-2001 był kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzymie. Studia doktoranckie ukończył w 2004 roku w Instytucie Duchowości Papieskiego Wydziału Teologicznego Teresianum w Rzymie, pracą doktorską pod kierunkiem Prof. Mauro Regazzoniego, zatytułowaną: „Zjednoczenie z wolą Bożą, jako kluczowe pojęcie chrześcijańskiego życia duchowego, według Alfonsa Marii de Liguori”. Od 2005 roku jest wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, gdzie w latach 2005-2008 sprawował funkcję Dyrektora Studiów. Wykłada Teologię modlitwy, Mistykę oraz Historię duchowości w kontemplacyjnym Klasztorze Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej. Od 2008 roku prowadzi wykłady z zakresu duchowości filmu – „Film w kulturze chrześcijańskiej” w Instytucie Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego z zakresu Historii duchowości, Mistyki oraz Duchowości w sztuce i filmie. Od 2008 roku jestem członkiem Zarządu Prowincji Warszawskiej Redemptorystów i przełożonym Wspólnoty Redemptorystów w Warszawie. Jest rekolekcjonistą, spowiednikiem i kierownikiem duchowym różnych wspólnot świeckich i zakonnych kontemplacyjnych i czynnych. BIOGRAM

ZWIASTUN FILMU

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *