„Światłem malowane” XXVII Zamojskie Spotkanie z Fotografią

Już jutro, 2 września, o godz. 16 w Galerii „Stylowy” odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Ewy Gawlik.

Po nim tradycyjnie już miłośnicy fotografii przeniosą się do Restauracji Corner Pub w Zamościu (ul. Żeromskiego 6), gdzie rozpoczną si kolejne już Zamojskie Spotkania z Fotografią.

W programie wydarzenia:

– Spotkanie z Ewą Gawlik – autorką wystawy „Światłem malowane VI”

 – Prezentacja prac uczestników spotkania (zapraszamy do przyniesienia zdjęć własnego autorstwa).

– Prezentacja publikacji fotograficznych.

„(…) Fotografie zaskakują oglądającego barwnością i niezwykłym wzmocnieniem form, co mówi o dużej wyobraźni, pomysłowości i pracowitości autorki, która w dodatku maluje. (…) Światło jest tu głównym sprawcą — powodującym lśnienie materii, tworzącym smugi, rozbłyski, promienie, ogniska lub rozżarzenia, jak w piecu hutniczym. (…) Fotografie Ewy Gawlik obrazują kreatywną rzeczywistość — pełną wyrazu, dynamiki i nastroju — przywodzą na myśl fantastyczne, kosmiczne lub mikroskopijne światy. Powstają one na skutek wrażliwości, pasji, a jednocześnie głębokiego przemyślenia.”

krytyk sztuki

Tomasz Staszewski

fragmenty artykułu „Pociągające Światy” z samorządowego pisma społeczno — kulturalnego „Ożarów” nr 1/140 styczeń-marzec 2018

Dwudzieste siódme Zamojskie Spotkanie z Fotografią organizowane jest przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne przy współpracy z Restauracją Corner Pub.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *