25 LAT UNESCO W ZAMOŚCIU – koncert „Breakout symfoniczne”

W ramach obchodów 25 lecia wpisania Zamościa na Listę UNESCO 9 września na Rynku Wielkim odbył się koncert „Breakout symfoniczne” poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w wykonaniu Piotra Nalepy i Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka.

Na początku koncertu prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk wręczył nową batutę dyrygentowi Tadeuszowi Wicherkowi jako jednocześnie nominację na pełnienie funkcji dyrektora Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im.K.Namysłowskiego w Zamościu na kolejne pięć lat.. Wspaniały koncert przedstawiający piosenki z młodości ludzi po pięćdziesiątce i więcej okazał się wspaniałym prezentem, który zgromadził wielu miłośników zespołu Breakout.

W koncercie zagrał syn słynnego członka zespołu Breakout Tadeusza Nalepy Piotr Nalepa – gitara,Wystąpili również; Żaneta Lubera – śpiew,Robert Lubera – gitara, śpiew, Wojtek Famielec – gitara basowa,Michał Jurkiewicz – organy hammonda, Józek Rusinowski – perkusja i Orkiestra Symfoniczna im. K.Namysłowskiego w Zamościu. Zespół zagrał min takie przeboje. DAJĘ CI PRÓG
2. NA DRUGIM BRZEGU TĘCZY
3. JEDŹ OSTROŻNIE NIE POPĘDZAJ KÓŁ
4. GDYBYŚ KOCHAŁ, HEJ
5. POSZŁABYM ZA TOBĄ i wiele innych piosenek przypominające wspomnienia z prywatek, balów i innych imprez okolicznościowych.

Breakout to polski zespół bluesrockowy, założony 1 lutego 1968 roku w Rzeszowie. W jego skład weszło większość muzyków grupy Blackout. Pierwszymi członkami grupy byli: Tadeusz Nalepa (gitara, harmonijka ustna, śpiew), Mira Kubasińska (śpiew), Janusz Zieliński (gitara basowa), Krzysztof Dłutowski (organy) oraz Józef Hajdasz (perkusja).
Debiut grupy przypadł na luty 1968 roku podczas pierwszej edycji Musicoramy. Już w kwietniu tegoż roku został przyjęty nowy basista Michał Muzolf. W czerwcu zespół odbył trasę koncertową po krajach Beneluksu. Po powrocie do kraju stał się jednym z najważniejszych polskich zespołów rockowych. W listopadzie zagrali kilka koncertów w Polsce. W styczniu i lutym roku 1969 ich piosenka „Gdybyś kochał, hej!” dotarła do pierwszego miejsca radiowej listy przebojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.