20.listopada 2013 r. X Triduum Caecylianum – Koncert „ŻYCIE JESTEŚ CHWILĄ” Ewa Uryga – śpiew

20.listopada 2013 r.rozpoczął się jubileuszowy X Triduum Caecilianum Zamość 2013
W Katedrze Zamojskiej o godz.19.00 odbył się pierwszy koncert na ,którym wystąpili
Ewa Uryga – śpiew
Robert Grudzień – organy
Piotr Baron – saksofon
Szymon Gramacki – altówka

Mogliśmy wysłuchać pieśni religijnych i muzyki gospel w wykonaniu ,, anioła”, coś fantastycznego i przepięknego .Wszyscy, których nie było mogą tylko żałować tak wspaniałej uczty dla ducha i ucha . zebrani podziękowali gromkimi brawami za koncert. Na ręce Pani Ewy Urygi dla całego zespołu składamy gorące podziękowania za ten koncert.

Kilka informacji o wykonawcach,

Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie.

Potrafi tak stopić się z zespołem, że każdy koncert jest rodzajem misterium. Jej kolejne projekty to wybory serca wsparte talentem, pasją i dążeniem do doskonałości, ujęte w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej czy gospel. Dzięki swej wrażliwości i intuicji potrafi odnaleźć się w każdej muzyce.

Robert Zygmunt Grudzień (ur. 20 marca 1964 roku w Radomiu) – artysta muzyk (organy, fortepian, klawesyn), kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych. Naukę muzyki rozpoczął w Ognisku Muzycznym oraz w Państwowej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Studia uzupełniał w Czechach, Austrii i Francji. Jego profesorami byli m.in. Christoph Schoener, Kajetan Mochtak, Slawa Kowalinski, Mirosław Pietkiewicz, Werner Smigielski, Jadwiga Drobiecka, Zdzisław Jańczuk, Helena Stadnicka. Cieszy się popularnością jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista.

info wikipedia

Zapraszamy na te chwile

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *