Mieszkanie Plus w Zamościu – zainaugurowano inwestycję

Właśnie dzisiaj ( 9 grudnia) wbiciem symbolicznych łopat rozpoczęto budowę 96 lokali mieszkalnych w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W Zamościu mieszkania te powstaną na niespełna hektarowej działce wskazanej przez Miasto Zamość na ul. Parkowej na zamojskiej Karolówce.

To właśnie tutaj powstanie osiedle z sześcioma, trzypiętrowymi blokami, które pomieszczą 96 mieszkań od jedno- do czteropokojowych. Wykonawca inwestycji, PFR Nieruchomości ma już pozwolenie na budowę osiedla a w wyniku przetargu wyłoniono już generalnego wykonawcę. Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych to właśnie IV kw. 2019 r.

Ankietę dla zainteresowanych mieszkaniami – uruchomioną przez wykonawcę jeszcze w lipcu – wypełniło około 500 zainteresowanych co oznacza blisko 6 chętnych na jedno mieszkanie. Celem uruchomionych ankiet było zbadanie preferencji rodzin zainteresowanych najmem mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Wśród pytań były zarówno te dotyczące preferowanego metrażu oferowanych mieszkań, a także rodzaju umowy – najmu instytucjonalnego lub najmu z dojściem do własności. Jak wynika z analizy ankiet w Zamościu najwięcej, bo blisko 50% badanych, chce zamieszkać w lokalu 3-pokojowym, z kolei na 2-pokojowe mieszkanie zdecydowałoby się prawie 30% ankietowanych. Większość jest zainteresowana najmem z dojściem do własności – taką odpowiedź wskazało 93% osób. Ponadto aż 67% chce wprowadzić się do mieszkania wykończonego pod klucz. Jeśli chodzi o sytuację mieszkaniową ankietowanych to najczęściej wskazywali oni, że obecnie wynajmują mieszkanie na rynku komercyjnym (41%) bądź mieszkają u rodziców (45%). Respondenci zainteresowali się programem Mieszkanie Plus, ponieważ nie mają obecnie własnego mieszkania (65%), a także nie stać ich na kredyt mieszkaniowy (50%).

Ankietowani zamieszkują głównie gminę Zamość (74%) i mają przeważanie od 21- 40 lat (78%).

W całym województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 12 lokalizacji, których potencjał wynosi 1,2 tys. mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez lubelskie samorządy.

W symbolicznym starcie inwestycji udział wzięli m. in. wiceminister aktywów państwowych – Artur Soboń, wiceminister rozwoju – Robert Nowicki, posłowie Sławomir Zawiślak i Tomasz Zieliński, prezydent Zamościa – Andrzej Wnuk, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A. – Mirosław Barszcz oraz przedstawiciele Miasta Zamość.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma budowlana API Sp. z.o.o  z którą podpisano już stosowną umowę. Inwestycja ma być oddana do użytku w to IV kwartale 2021 roku.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć

Uroczystość podpisania umowy i wbicia pierwszej łopaty pod 96 mieszkań przy ul. Parkowej w Zamościu

Inauguracja programu Mieszkanie Plus w Zamościu przy ul. Parkowej

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 9 grudnia 2019
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *