Mewa -Teatr Woskresinnia we Lwowie 42 ZLT

42 Zamojskie Lato Teatralne zaprosiło 25 czerwca  o godz. 21.30 na  Rynek Wielki gdzie odbyła się  sztuka „Mewa” Teatru Woskresinnia we Lwowie.

Scenariusz na podstawie „Mewy” Antoniego Czechowa: Jarosław Fedoryszyn
reżyseria, opracowanie muzyczne: Jarosław Fedoryszyn
scenografia i kostiumy: Alla Fedoryszyna
współpraca reżyserska i światło: Krzysztof Dubiel
video: Andrij Kogut
dźwięk: Sergij Kondratowicz

Aktorzy: Natalia Marczak Natalia Łukaszonok Galina Stryczak, Petro Mykytiuk, Wołodymir Gubanow, Wolodymir Chuchonkin, Taras Jurychko, Jurii Pilipczuk, Jewgenij Petrow, Oleksandr Chekmarov, Jaroław Kornijczuk

„Mewa” jest jednym z najpiękniejszych dramatów, jaki kiedykolwiek powstał i jedną z najtragiczniejszych komedii w historii teatru.
Reżyser, zachowując atmosferę teatru Czechowa, gra na uczuciach widzów, ich wyobraźni, odsyła publiczność do Szekspira i Nekrosiusa. To spektakl o  młodych artystach o odmiennym spojrzeniu na życie, o starszym pokoleniu, gorliwie strzegącym swoich dawnych stanowisk, o wielkiej miłości, o poszukiwaniu sensu życia, także  w sztuce.
Fajerwerki, ogień i projekcje wideo sprawiają, że spektakl jest bardzo widowiskowy.

Opis sztuki
Akcja rozgrywa się na wsi w carskiej Rosji na przełomie XIX i XX w. Goście na folwarku nudzą się. Nuda wyzwala w nich przykre zachowania: denerwują się nawzajem przytykami i w konsekwencji zamieniają sobie życie w piekło.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *