16 stycznia 2014 r. Warsztaty Podróżników są w Zamościu !

16 stycznia w restauracji Corner Pub o godz. 18.00 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie na Warsztatach Podróżników. Pierwszą część spotkania poprowadził Wiaczesław Michalczuk: urbanista – fizjograf, przyrodnik. Od 2005 r. jest członkiem – założycielem Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego, a od 2006 r. Prezesem Zarządu ZamToP. Kolega przedstawił nam temat zimowe liczenie ptaków na lubelszczyżnie – miło mam donieść, że tacy pasjonaci są wśród nas.Liczenie ptaków odbywało się na rzekach takich jak; Wisła, San, Wieprz, Bystrzyca, Sołokija, Krzna, Tyśmienica, Tanew, Łabuńka, Horodelka. Na takich zbiornikach wodnych, Jezioro Białe, Zalew Zemborzycki, Nielisz rozlewisko w Wólce Gołebiewskiej.Mogliśmy poznać jakie gatunki ptaków u nas zimują, w jakiej ilości i po co te wszystkie trudy i zmagania.
Drugą część spotkania poprowadził Jacek Podkościelny . Nauczyciel, współautor audycji prowadzonej od 12 tu lat w Katolickim Radiu Zamość ;;Podróże dalekie i bliskie “”
Kolega Jan Wardach przekazał pałeczkę prowadzenia spotkań w dobre ręce. I już na tym spotkaniu mogliśmy dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy o wodospadzie Niagara.
W TYM ROKU NOWY CYKL PODRÓŻNICZY “AMERYKA OD BIEGUNA DO BIEGUNA”
Warsztaty Podróżników zapraszają wszystkich chętnych na spotkania i do odwiedzania na facebooku.
Zapraszamy na foto.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *