13 stycznia 2014 r. „Pasma roztoczańskie” – Janusza Kapeckiego, wystawa w CKF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury Filmowej Stylowy zaprosiło 13 stycznia na godzinę 16:30 do Galerii Stylowy na otwarcie kolejnej wystawy fotografii.

„Pasma roztoczańskie” to krajobrazy Roztocza w różnych porach roku.
Pomysł powstał w czasie wędrówek po Roztoczu, szczególnie tym najbliższym – Zachodnim. Inspiracją było piękno roztoczańskich pól i lasów oraz sugestia obecnego Honorowego Prezesa ZTF Stanisława Orłowskiego. Pasma, ja dodałem roztoczańskie. Fotografie ukazują ciepłe barwy jesieni, soczystą zieleń wiosenną, jak i zimne oszronione pola. Dojechać, zdążyć uchwycić światło, zatrzymać w kadrze.
Janusz Kapecki
Janusz Kapecki – urodzony w 1951 r. w Szczebrzeszynie. Z zawodu i z zamiłowania elektronik a także krajoznawca, przewodnik turystyczny i fotograf. Od 1975 r. związany z zamojskim odziałem PTTK. Jest popularyzatorem turystyki i krajoznawstwa na Roztoczu oraz współtwórcą Roztoczańskiego Ekomuzeum.
Uprawia fotografię krajoznawczą. Od 1975 r. członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Ostatnie wystawy fotograficzne to wystawa towarzysząca konkursowi “Perły i perełki Lubelszczyzny” Lublin 2012 r, wystawa pt. “Skarby przyrody i kultury Zamojszczyzny” w szczebrzeszyńskim MDK w 2013 r.; „Pasma roztoczańskie” w Ośrodku Edukacyjno Muzealnym RPN w Zwierzyńcu w 2013. Wyróżniony Medalem Województwa Lubelskiego w 2011 r. oraz nagrodą Bene Meritus Terrae Lublinensi 2012 za dzieło udostępniania ludziom wrażliwym piękna roztoczańskiej przyrody.
Ekspozycja będzie trwała od 13 stycznia do 14 lutego 2014 roku.
Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.